blank

Na, ką gi. Per savo nesupratingumą, nenorą ir vėl pamažu artėjame prie dviejų tūkstančių koronaviruso susirgimų per dieną ir daugybės mirčių. Kol neturintieji galimybių paso džiaugiasi ir rodo špygas, va, matot, niekas neveiksminga, kiti, pasiskiepijusieji, nesupranta, kodėl jų privilegijos atimamos. Nemeluosiu, į mūsų didžiąją „Maximą“ užeinu apsipirkti ir be kaukės, bet jaučiuosi lyg nesavas. Kažko ant veido trūksta, kažkas ne taip… Kaukės, atrodo, tapo mūsų gyvenimo neatsiejama dalimi, be jos jautiesi lyg nuogas. Be to, būnant be kaukės reikia saugotis, kad tavo kreivos šypsenos niekas nepamatytų…

Tęsiant apie skiepus, tai, ar matėte, kiek sujudimo ir šurmulio sukėlė mūsų rajono valdžios tekstai apie skiepus ir galimybių pasus? Išskirčiau ne peržiūrų skaičių, o lyg iš niekur atsiradusius komentatorius feisbuko puslapyje. Kažkas iš Vilniaus, kažkas iš Zapyškio, kažkas, velniai žino, dar iš kur išlindę ir visiškai nieko bendro su Rokiškiu neturintys asmenys smerkia ir pasakoja savo tiesas feisbuko komentaruose. O kokių tik profilių, nuotraukų, madingų „pasitikiu savo imunine sistema“ rėmelių ir „patikimų“ šaltinių pasidalinimų nebuvo… Bet šiandien tuo ir baikime ir pakalbėkime apie kitką.

Rokiškyje nėra ką veikti. Taip, perskaitėte teisingai, mūsų mieste nėra ką veikti. Gal tai skamba „stipriai“, bet tikrai yra nemažai tiesos. Nesenai rašiau straipsnį ir klausinėjau žmonių apie laisvalaikio būdus mūsų mieste šaltuoju sezonu. Nors dauguma kalbėjo, kad norint tikrai galima atrasti ką veikti, visgi buvo minimos tos pačios, iki kaulų visiems pažįstamos pramogos. Tai pramogos, dėl kurių reikia laiko susitarti, susimokėti ir skirti tam tikrą nustatytą laiką. Įsivaizduokite save 20-mečio ar šiek tiek vyresnio kailyje, kiek iš jų nori „pasipliuškenti“ baseine ir kaip dažnai jie tą daro? Ko mums trūksta? Tai vietų, kur bet kuriuo metų laiku galėtume pabūti ir džiaugtis gera kompanija, gerai leidžiamu laiku. Ką veikti mieste lietingą rudens popietę? A? Eiti į kavinę ir pasiimti kavos ar arbatos puodelį, viskas. Sutinku, vasarą, kol geri orai, turime kur kas daugiau pramogų, kad ir tame pačiame „Velykalnio“ bendruomenės parke, krepšinio aikštelėse ar prie Rokiškio ežero. Visgi, kalbant apie vasaros pramogas, galbūt pagaliau prioritetu mieste taptų ne dar vienas parkelis su papilta skalda ir dar vienas drožinys, o išlieta saugi aikštelė, kurioje Rokiškio jaunimas galėtų saugiai važinėti paspirtukais, riedučiais, riedlente, o tėveliai galėtų savo atžalą mokyti važinėti dviračiu? Galbūt ateityje išauginsime kokią ekstremalaus sporto žvaigždę, ką ten gali žinoti… O gal kažkur ant medžio, visiškai netikėtoje vietoje, pakabinkime sūpuokles ar sukurkime jaunimo erdvę irgi visiškai netikėtoje lokacijoje? Manau, daug iš jūsų turėtų minčių, kurios puikiai tiktų mūsų miestui. Smagu bent jau tai, kad būrelių ir užsiėmimų jaunajai kartai mieste tikrai netrūksta.

Esame kultūros ir paveldo miestas, kuriame jaunimas vis dar lieka užmirštas. Dažnai į jaunimą ar jaunų žmonių norus pažiūrima iš „vyresniojo“, išsilavinusio savivaldybės ar kito darbuotojo pusės. Deja, dažnai jų ir jaunimo požiūris visgi prasilenkia. Žinoma, tai ne tik Rokiškio, bet apskritai mažųjų miestų problema, bet galime būti tas miestas, kuris išlips iš šios problemos. Deja, šioje vietoje savivaldybė ir „dėdės bei tetos iš aukščiau“ ne visada viską gali padaryti ar nuspręsti, juolab kad kiekvieno žmogaus norai ir pageidavimai būtų labai skirtingi. Ko mums reikia? Tai stiprių, vieningų Rokiškio miesto gyventojų, kurie nebijotų siūlyti, galvoti ir galbūt net padėti įgyventi tam tikrus sprendimus ar idėjas. Rokiškio rajono savivaldybe, galbūt organizuokite viešą susitikimą su miesto gyventojais ir išklausykite jų idėjų bei norų? Galbūt kasmet galėtume šaukti miesto gyventojų „susirinkimą“ ir aptarimą kad ir šalia savivaldybės ar Kultūros centro? Gyvą, tiesioginį pasikalbėjimą? Manau, ne vienas ir ne du žmonės išsakytų savo nuomonę.

Tokia štai mano nuomonė. Aš ir toliau tikėsiuosi, kad mūsų mieste atsiras ne „sausi“ parkai, o kryptingai, tiksliai į jaunimą ar jaunas šeimas nutaikytos pramogos ar jiems skirtos lokacijos. Kalbėkimės, siūlykime, paverskime mūsų miestą dar jaukesniu.

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
4 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Ricardo
Ricardo
2021 3 spalio 9:00

Maziau verkslent reikia ir bus ka veikt.

Rasa
Rasa
2021 2 spalio 20:12

Sutinku. Subrendusiam jaunimui laikas nustoti laukti, kol senesni mamos ir tėtės jiems pramogų sukurs iš valdiško vargano iždo. Susiburkite, išsiaiškinkite kokių paslaugų reikia ir kurtite jauną verslą. Juk kaip patys sakot, tikrai pramogų nėra, tai verslas bus sėkmingas.

Ramūnas
Ramūnas
2021 3 spalio 10:46
Reply to  Rasa

Tai kam tada reikalingas kultūros centras,per kurį išmetami šimtai tūkstančių eurų mūsų mokėtojų pinigų?

Dovile
Dovile
2021 2 spalio 14:38

Sutinku! Ar buvote kas Anyksciuose – ten kokia tobula aikstele riedlentininkams ir salia vaiku zaidimo aikstele su normalia gumine danga!