Gimtasis Rokiškis Akcentai Pasirinkimai

Pasirinkimai

1154
0

Spėkit, kas šią savaitę Rokiškyje sulaukė daugiausia komentarų ir like? Tikrai ne rinkimai ir ne COVID-19, nors ir viena, ir kita karštligiškai krečia pasaulį. Šalia rinkimų išprovokuotų neramumų Baltarusijoje ar Kirgizijoje pas mus rinkimų kampanija dvelkia akademine ramybe ir net nuoboduliu. Abipusiu – ne tik iš rinkėjų, bet ir kandidatų pusės. Nes žaidimo taisyklės visiems seniai žinomos: vieni prieš rinkimus viską žada ir dalina, kiti – Kalėdų Senelio pasaka seniai nebetiki.

Ir, deja, jie teisūs. Lietuviškos pasakos kerai greitai išsisklaidys, kai teks grąžinti skolas. Ekspertai teigia, kad tokios skolos Lietuva dar neturėjo, todėl nesvarbu, kas laimės rinkimus, iššūkiai visų laukia tie patys – suvaldyti COVID-19 pandemiją ir jos paveiktą ekonomiką, iš ES keliaujančius pinigus. Skolon. O suvaldyti švaistantis vienkartinėmis išmokomis nebepavyks. Taigi dovanėlių lietus gali virsti nemalonia sausra.

Nežiūrint vienos kitos intrigėlės ir įvairių pasipešiojimų, rinkimų kampanija vangi buvo ir Sėlos rytinėje apygardoje. Net internetiniai komentatoriai nesivargino reikšti nuomonės ar stengtis įgelt kuriam iš kandidatų.

O štai „Gimtojo Rokiškio“ facebook‘e įkelta karpinių piešiniu išpuošto Taikos g. 5-ojo namo nuotrauka sulaukė stulbinamo peržiūrų ir komentarų kiekio. „Gražu!“ – vienbalsiai kartojo internautai. Gražu, kai bespalviai daugiabučiai įgauna išskirtinį veidą. Gražu, kai tame veide atsispindi mūsų tapatybė ir nuosekliai jungiasi su langinių tapybos idėja. Galbūt Rokiškio tapatybės žemėlapyje atsiras aiškesnis maršrutas? Nes dabar turime daug nuostabių dalykų, unikalaus paveldo, bet įspūdis toks, kad tarp viso to klajojame neįsijungę navigacinės sistemos ir neapsisprendžiam  kuo būti: pramoniniu, kultūriniu, turistiniu ar kokiu kitokiu miestu.

O Rokiškis gražėja, pastebi internautai. Ir miesto gėlynai, gal pirmą kartą, glosto akį. Dabar įgavę rudens spalvų koloritą ir praturtinti daržo gėrybėmis – dekoratyviniais moliūgėliais. Gal iš tiesų grožis gali išgelbėti pasaulį? Ne bet koks, bet einantis iš širdies. Kartais pro langą matau, kaip šių gėlynų kūrėja Ingrida Trumpaitė atidžiai apžiūri ir apglosto kiekvieną augalėlį. Su meile, todėl ir rezultatas – nevaldiškas. Dar sykį įsitikinu, kiek daug bet kokioje veikloje ar darbe lemia žmogiškasis faktorius ir mūsų pasirinkimai.

Deja, man berašant akcentus grožis sklaidosi. Rokiškį vėl purto skandalas, o į redakciją ima skambinėti nacionalinės žiniasklaidos atstovai. Ištapyto Rokiškio vizija bliūkšta. Nespėjus užgesti žmogaus teisių pažeidimų skandalui Skemuose, Rokiškis imamas sieti su vaikų pornografija. Tiesa, ji neįgavo realaus pavidalo, vyko virtualioje erdvėje. Labai gaila, kad su tuo susijęs jaunas dvasininkas. Gal todėl internautai ypač kategoriški ir be jokio gailesčio komentarais „nulinčiavo“ paslydusį kunigą. Kliuvo ir Rokiškio dekanui, ir visam dvasiškių luomui. Prisiminiau neseną Rokiškio skandalą apie mirtimi pasibaigusią avariją, kurią sukėlė neblaivus gimnazijos direktorius. Komentatorių gailestingumo jis susilaukė kur kas daugiau.

Tai vis mūsų pasirinkimai. Ir jaunas kunigas už savo pasirinkimą privalės išgyventi visas pasekmes. Tikrai nenorėčiau atsidurti jo kailyje, todėl renkuosi neteisti, bet ir neginu. Yra veiksmas, yra ir pasekmės. O teisuoliai mane gąsdina. Niekada nežinai, kada ir kaip menkas kluptelėjimas gali virsti tragedija bet kurio gyvenime. Vienas mano draugas pastebėjo, kad gyvenimas jį išmokė nieko nebeteisti, nes tik kažką pasmerkus iš karto gauna pamoką – pats netikėtai atsiduria analogiškoje situacijoje.

Rinktis – mūsų teisė. Bet ir pasirinkimo pasekmės – taip pat bus mūsų. Visur ir visada. Taip pat – ir renkant valdžią. Nerinkti dėl nusivylimo apskritai valdžia ar dėl abejingumo  – taip pat pasirinkimas. Išrinks kiti. Bet tuomet nekaltinkim, kad ne tą valdžią išrinko.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments