Atėjo metų laikas, kai prasideda didžiausios pasaulio lenktynės. Šios lenktynės kur kas svarbesnės ir didesnės nei „Formulės 1“ etapai, Dakaro ralis ar ateinančiais metais 100 metų jubiliejų švęsiančios Le Mano 24 valandų ištvermės lenktynės. Ponios ir ponai, įjunkite savo kompiuterius, paimkite telefonus, sutraškinkite pirštus, atsidarykite visus naujienų puslapius ir socialinius tinklus bei pasiruoškite balsuoti, Lietuvoje ir vėl startuoja „Gražiausios miesto eglės Grand Prix“.

Žinoma, kaip visada favoritais užlipti ant nugalėtojų pakylos išlieka Vilnius, Kaunas, na, gal dar Klaipėda (suprask, dėl to, kad tam turi daugiausiai bapkių). Pasiruošimas lenktynėms kiekvienais metais prasideda vis anksčiau, o po kelerių metų turbūt jau rugsėjo mėnesį pradėsime kalbėti apie žaliaskarę, atvežtą į Vilniaus centrą. Tiesa, vienas iš lenktynių favoritų – Vilnius – šį kartą kiek suklupo: pradėta kalbėti, ar tikrai reikia miesto eglės už ketvirtį milijono, juk dera pagalvoti ir solidarizuotis, galbūt tuos pinigus paaukoti Ukrainai. Dar blogiau, kad sutikę skirti visgi mažesnę sumą eglei jie dar kartą suklupo: ant jos sukabintas lemputes TESTAVO įjungdami vaivorykštės spalvas. „Ką jie sau galvoja?“ – rėkia rašydamas piktą komentarą socialiniame tinkle Vardenis Pavardenis. „Jau ir šventes atiduosim tiems gėjams? Palikit nors šventes ramybėj! Viršūnė!“ – jam antrina Vardenė Pavardenė. Ech, deja, Vilnius jau prarado keletą balų iš Šeimų maršo dalyvių, tokiais tempais gerbėjų tikrai gali sumažėti, nesvarbu, kad šiuo metu eglė jau atrodo kaip vestuvinis tortas, pagamintas iš metalinių strypų. Beje, įdomu, kiek kompanijų ir kiek žmonių yra atsakingi už pagrindinių miestų eglių dizainus, kūrimą. Turbūt 100, o gal net daugiau…

Tiesa, kaip ir gerame Holivudo filme kiekvienais metais atsiranda autsaiderių, mažesnių miestelių, kurie lyg niekam negirdėtas lenktynininkas šauna į priekį savo eglės natūralumu, paprastumu ar nematytais sprendimais. Galit įsivaizduot, kaip tada niršta šimtus tūkstančių tam skyrusios savivaldybės ir tas egles ruošę žmonės? Smagu darosi vos pagalvojus apie tai. Na, nebedaug liko laukti, greitai pamatysime, kas šiais metais lips ant nugalėtojų pakylos, laistysis šampanu bei rodys vidurinį pirštą visai Lietuvai.

Tiesa, socialiniuose tinkluose vyksta kiek mažesnio lygio „pasimatavimas“  – kieno ilgesnis: namų eglučių nuotraukų konkursas. Plastikais apkarstytos eglutės net virsta nuo žaisliukų gausos, o lemputės apšviestų ir visą 300 kvadratinių metrų namą. Tuščios dėžės, „aprengtos“ kaip dovanos, užstoja žaliaskarę, bet parodo, kad šiais metais dovanų gausa bus neišpasakyta ir mes „prie bapkių“. Ir visi aikčioja: „Ak, kokia gražuolė!“, „Na, jau jūsų eglutė neišpasakyto grožio!“ Aikčiosiu ir aš, ir jūs, spaudydami feisbuke „Patinka“, ir galvosim, kodėl mes taip nesugalvojom, ir virsim iš pykčio, kad tai jų  gražesnė. Taip priimta, taip ir turi būti…

Iki Kalėdų mažiau nei mėnuo. Vis dar galite nepirkti trijų maišų naujų puošmenų ar blizgančio popieriaus, o prisidėti prie vaikų svajonių (www.vaikusvajones.lt), paaukoti gyvūnams, labdarai ar nuo karo kenčiančiai Ukrainai.

Linkiu matuotis – kieno ilgesnis sąrašas tokių darbų.

mytime grozio
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: