Į provincijos miestelį atvyko Trubadūras. Atvyko kaip pasilinksminimo namų vadovas, laimėjęs konkursą atrankos turnyre. Tie turnyrai visada baigdavosi taip, kaip norėdavo miesto galva – Lošėjas ir raudonasis Kardinolas. Jie visi turi pravardes ir jomis labai didžiuojasi. O joms pradžią davė dar jų tėvų ir senelių mokytojai, tolimos rytų šalies valdovai, kurių pravardės vertė drebėti jų priešus. Jie plėtė savo teritoriją į visas pasaulio puses. Atsibastę čia, jie užkrėtė vietinius, naivius žmogelius, keiksmais, gėrimais, vagystėmis ir, svarbiausia, – pravardėmis.

Iš pirmų dienų Trubadūras ėmėsi įnirtingo darbo – išvaikė haremą primenantį kolektyvą, kažkodėl nemėgo moterų, jų žvilgsnių ir kvapo. Greitu laiku apsistatė jaunais vyrukais, nevietiniais, kurių draugijoje jausdavosi pakylėtas ir dažnai pasiekdavo ekstazę.

Pradėjo naikinti pasilinksminimo namams priklausiusias grupes. Tas, kurios visada palaikė miestelėnų dvasią ir viltį, kurios važiavo, keliavo skleisdamos gėrį, savo papročius ir tradicijas. Vietoj to ėmė siūlyti nesuprantamus dalykus – muzikinę kakofoniją, kurios pasiklausę miestelėnai imdavo drebėti, neritmingai trūkčioti ir stengdavosi vieni kitiems padedami palikti tą teritoriją, šokių ir vien tik šokių pasirodymus, kuriuos atlikdavo tie jauni vyrukai, išgaudami tokius dviprasmiškus judesius, kad salės ir aikštės greitai ištuštėdavo.

Lošėjo oponentai griebėsi už galvų. Ėmė rengti išpuolius, siekdami atsikratyti Trubadūro. Ir ko tik nedarė – kvietė į dvikovas, tribūnas, ignoravo jo organizuojamas akcijas, rašė ir kreipėsi į miestelėnus bei plačiąją pasaulio visuomenę – viskas veltui. Jis jautė miesto galvos ir jo artimiausios aplinkos palaikymą. Stiprybės pasisemdavo nuolat vis išvykdamas į tolimąją pietų karščio šalį. Ten gaudavo instrukcijas, kaip toliau elgtis, kad vietiniai greičiau taptų mankurtais, užmirštų savo šaknis, dainas ir godas. Gavęs lėšų, ėmė supirkinėti kaimų ir miestelių pastatus, kad ateityje ir čia skleistų savo užmačias.

Vienas įvykis giliai sukrėtė žmones. Atėjus gražiausioms metų šventėms, žmonės gausiai rinkosi į savo šventovę. Ir štai joje pasirodė Trubadūras, užsimaukšlinęs neįtikėtinai didžiulę lapinę, kad tik visi pamatytų. Nuo amžių vyrai, eidami į šventovę, pirmiausia nusiimdavo kepures, kad parodytų pagarbą Aukščiausiajam. Pamačiusios tokį vaizdą, moterėlės ėmė alpti, gerti vaistus, bet, būdami gražiai išauklėti, tikintieji šventovėje nekėlė triukšmo. Tik prisiekė, kad daugiau tokio išpuolio ir cinizmo netoleruos. Pagaus nusikaltėlį ir, kaip darydavo jų protėviai su prasižengėliais, išteps degutu, apipils plunksnomis ir pririš prie gėdos stulpo miesto aikštėje. Geraširdis šventovės valdytojas – Didysis žmogus – nedrįso subarti ir pamokyti šio išsišokėlio.

Miesto bagotieji, kurie turi sukaupę didžiulius turtus, kaip priimta nuo senovės, miestelėnams, ypač vaikučiams, nutarė duoti duonos ir žaidimų. Duona – tai gražiausios įvairiaspalvės dovanos, o žaidimai – tai dainos, šokiai, fejerverkai prie eglutės. Susirinko, suvažiavo visas svietas, vos talpino didžiulė aikštė. Žmonėms buvo linksma, gera pabūti viename būryje, išvysti nematytų dalykų. Tik Trubadūras, užlindęs už tvoros kampo, stebėjo ir keikėsi, kad susirinko tiek žmonių ir taip visiems džiugu. O pačiam tekėjo ašaros iš apmaudo, kad į jo ir jo vyrukų rengiamus pasirodymus renkasi vis mažiau miestelėnų. Ir nusprendė dar kartą pasityčioti iš bagotųjų. Kreipdamasis į miestelėnus, Trubadūras visokiais žodžiais išdėjo į šuns dienas tuos, kurie su juo konkuruoja ir atima duoną kasdienę. Svarbiausia, kad išsigando, jog nepateisins Lošėjo norų ir įgeidžių bei užsitrauks rūstybę būti išmestas ir išvytas iš šio miesto. O tokių išvijimų jis turėjo apsčiai. Tik kitų miestų galvos su juo nesiceremonydavo – spyris į gerą vietą, ir laisvas. Tačiau Trubadūras keistai nusišypsojo. Jis vėl tapo ramus, nes žinojo: kol turi neatskleistą kompromatą prieš miesto galvą, jis – nepakeičiamas.

Subscribe
Informuoti apie
guest
12 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
onute
onute
2017 8 vasario 12:45

Atsibodo žmonėms tos visos pasakos ir ne pasakos. Nesijaudinkite niekas čia “nekaista”. Vykstantis interesų konfliktas, liečia, gal mažiau nei 5 proc. Rokiškio gyventojų, o visi kinti tik apgailestauja dėl kultūros, taigi nėra ko mus ir “aušti”. Nereikia žmonių laikyti kvailais, kurie nesupranta pasak E. Daugnoros kur yra esmė. Ne visi tuoj bėga į redakciją su nuomonėmis.Žmonės dirba savo darbą, o ir žurnalistai ir visi kiti šia tema jau prirašė nedozuotai ir su juodu jumoru ir su patyčiomis. Sutinku, kad ne E. Druskinas problema, jis tik jas visiems atvėrė. Na, Rokiškio krašto kunigaikštyste negalima vadinti, nes visas valdžia “ėda” vienodai, iš… Skaityti daugiau »

Bombis
Bombis
2017 30 sausio 8:28

Aš galvoju ką šis trubadūras seime veikė??? Eilinė beletristika apie nieką. Mėgsta ponas utopinius “straispnius”, lauksime tesinio…

Algis
Algis
2017 29 sausio 16:00

Laba diena
Gerb. pone buvusis seimo narį, o dabar rajono tarybos narį – pakritikuoti kitus yra labai lengva, bet pirmiausiai nors susitvarkykite aplinką prie daugiabučio namo kur gyvenate. Visiškai nevalomas šaligatvis ir nevalyti lapai, šiukšlės apie namą, gal jau ne vienų metų?
Pagarbiai

Algis
Algis
2017 29 sausio 15:50

Laba diena
Gerb. pone buvusis seimo narį, o dabar rajono tarybos narį – pakritikuoti kitus yra labai lengva, bet pirmiausiai nors susitvarkykite aplinką prie daugiabučio namo kur gyvenate. Visiškai nevalomas šaligatvis ir nevalyti lapai, šiukšlės apie namą, gal jau ne vienų metų?
Pagarbiai
Laba diena

petras
petras
2017 24 sausio 11:09

kai pasakas rašo kairieji viskas tvarkoje turbūt ir Simas pritaria,bet jeigu dešinė kai ką parašo tai didelė tragėdija

Pritariantis Simui
Pritariantis Simui
2017 23 sausio 15:53

Jeigu nenorite ar bijote įvardinti veikėjus tikraisiais vardais tai geriau nerašykite nieko ir kaip sako Simas neužsiiminėkit tokiais niekais. Tai tikrai, kaip rinkėjų išrinktam tarybos nariui, mažų mažiausiai nesolidu. Manau tikrai tuo populiarumo nesusikursite. Mano nuomone šia savo rašliava parodėte, jog ne kuo skiriatės nuo to, kurį įvardijote Trubadūru. Vienas kuria eiles bei daineles, kitas pasakėles, tačiau tikslas vienas – pažeminti ir pajuokti kitą.

lota
lota
2017 23 sausio 12:51

Pritariu Simui

Tranas
Tranas
2017 23 sausio 12:28

Kažin ar trubadūro nepaliks jo vyrukai. Kiek galima kentėt

Simas
Simas
2017 23 sausio 9:08

Pasakysiu atvirai, man gėda dėl buvusio seimo nario, rajono tarybos nario, istoriko, tokiais niekais užsiimti ir dar, nėra jokios kūrybinės ugnelės, labai primityviai parašyta, išgalvotos istorijos – tai ne istoriniai faktai ISTORIKE….

Selis
Selis
2017 23 sausio 5:46

Labai gerai parašyta, mero ir jo komandos palaikymas Trubadurui, tai sąmoningas kenkimas miestiečiams, ypač žinant Trubaduro žygdarbius kaimyniniam mieste.

Dievuliukas
Dievuliukas
2017 22 sausio 17:21

Dieve, Dieve ir vėl bandoma užkurt nauja nesantaikos liepsna. Gal gana jau? Dirbkit Rokiškiui normaliai, o ne vieni ant kitų varydami. Dar ir šitas istorikas prisidėjo prie ugnies kurstymo. Gėda, o atrodė išsilavinęs žmogus…

Rita
Rita
2017 22 sausio 14:30

Čia visai nereikšmingi dalykai šita pasaka, geriau žiūrėkit kokius sprendimus priiminėjat , atiduodami verslą kitiems rajonams..gal įsigilinkit į tai labiau

Rekomenduojami video: