blank

Kai stebiu rajono tarybos posėdžius, neapleidžia mintis, kad opozicija bruzda ir laido pasiūlymus rusiškos ruletės principu: gal, pasukus šovinių dėtuvės būgną, netyčia ims ir iššaus kovinis šovinys. Bet šūvis kaip tuščias, taip tuščias. Tik kartais pasklinda seno raugo kvapelis.

Panašiai buvo ir sausio mėnesio posėdyje. Šūvis, paleistas iš koalicijos „Už laisvę augti“, turėjo pademonstruoti tiesioginę posėdžio transliaciją stebintiems rinkėjams, kaip dabartinis meras nesirūpina vietiniu verslu. Vienas šios koalicijos atstovas, liūdnai pakilnojęs ant stalų išdėliotus mineralinio vandens buteliukus, skausmingu veidu konstatavo, kad štai kažkodėl palaikom ir reklamuojam Varėnos vandenį, o Rokiškio produkciją – legendinį mineralinį „Upas“ – ignoruojam.

Kas tai – visiškas nesigaudymas ar kažkokie užslėpti tikslai? Nežinia, nes šis vanduo nebegaminamas.

Nors verslas registruotas Rokiškyje, taigi, kaip ir vietinis, su vietiniais verslininkais šį vandenį gaminusi UAB „Lamikara“ nieko bendro neturėjo. Nebent tik tiek, kad gerai žinomas mūsų krašto politikas gal savanoriškais pagrindais, gal uždarbiaudamas išvežiodavo „Upo“ vandens pakuotes vietiniam verslui.

O štai, kad 2021 m. su šiuo vandeniu glaudžiai buvo susijęs politiko Viktoro Uspaskicho šeimos verslas, paaiškėjo jam tapus „Upo“ reklaminiu veidu ir pareiškus, esą jis sukūręs stebuklingą vandenį, kuris neva padeda žmonėms įveikti COVID ir suformuoja imunitetą. Tokia naujiena „išsprogdino“ feisbuką ir sulaukė daugybės atitinkamų komentarų, pradedant valstybės vadovais, teisininkais, specialistais ir baigiant atsakingomis tarnybomis, pradėjusiomis tyrimą, ar nuo COVID-19 „apsaugančio“ vandens gamintojai nepažeidė įstatymų.

Laimei, V. Uspaskicho pareiškimo kvailybė buvo tokia ryški, kad „Upas“ prilipo jam, bet ne Rokiškiui, nes prisiminus, kaip nacionalinė žiniasklaida mėgavosi indiškų fabrikų skandalu, būtume atrodę kaip visiškų mulkių kraštas.

Po tokios reklamos „Upas“ taip ir neatsigavo. Kaip sako dabartinis bendrovės vadovas, tas blogas šleifas neleido įsukti Rokiškyje išgaunamo vandens pardavimų, todėl jo gamyba nutraukta ir vėl gręžiniui ieškoma naujų savininkų.

Tai štai, šį nebegaminamą, liūdnai pagarsėjusį vandenį kai kas iš opozicijos norėtų matyti ir juo gaivintis rajono tarybos posėdžių metu. Gal tikslas „prastumti“ savivaldybei dar neparduotas „Upo“ pakuotes, kurių prikaupta vietinio verslo sandėliukuose? Tik kaip su viešaisiais pirkimais? Turbūt opozicija mato galimybes juos apeiti. O gal tiesiog – tai kompetencijos trūkumas, nes, panašu, kad šios koalicijos rinkiminėje kovoje naudojami ginklai galandami populistiniais pareiškimais.

O kalta, žinoma, žiniasklaida, kuri nekritikuoja valdančiųjų, tiksliau dabartinio mero, pavyzdžiui, šiuo konkrečiu atveju neremiančio vietinio verslo.

Bet žiniasklaidai neužtenka tokių populistinių pareiškimų, mums reikia faktų. Tad klausimas – ar nors vieną kartą opozicija kreipėsi į žiniasklaidą su bent menkiausiu valdančiųjų ir dabartinio mero neskaidrios veiklos, korupcijos ar įstatymų pažeidimų įrodymu? Atsakymas – nė karto.

Todėl visi tokie pigūs bandymai apkvailinti žiniasklaidą ir rinkėjus, savamoksliškos analizės tikrai sulauktų Visuomenės informavimo etikos asociacijos susidomėjimo ir klausimo – ar nepažeidžiamas Visuomenės informavimo etikos kodeksas, pvz., 3 str., jeigu visokie „tyrimai“ ir „analizės“ būtų skelbiami ne asmeninėse kai kurių asmenų feisbuko paskyrose.

Tyrėjai entuziastai pamiršta ir kontekstus, ir savo indėlį, kad ir į nedarbą rajone, kukliai nutylėdami, kiek jų pačių verslo traukimasis prisidėjo prie neigiamų bedarbystės skaičiukų. Kaip ir žiniasklaidos tiražų analizės, pamiršus, kad gyvenam IT technologijų amžiuje, kai sparčiai augant vieniems formatams, natūraliai mažėja kiti. Ir skaitomumas ne tik kad menksta, tačiau internetinių ir elektroninių versijų amžiuje auga tūkstančių tūkstančiais. Dar niekada „Gimtojo…“ neskaitė tiek žmonių, kaip šiais IT technologijų laikais.

O tie visi lyginimai, kas kažkada buvo, rodo visišką nesigaudymą, kaip sparčiai viskas keičiasi. Ir ūkininkai laukų kauptukais nebedirba, ir belorusiški traktoriai pasitraukė į praeitį, nors gal kai kam labai apmaudu.

Taigi, rusiška ruletė – ekstremalus žaidimėlis, kurio pasekmės nenuspėjamos, nes kovinis šovinys gali rikošetu trenkti pačiam žaidėjui tiesiai į kaktą.

Subscribe
Informuoti apie
guest
16 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Paulius
Paulius
2023 5 vasario 13:43

Negaliu taikstytis su tuo, kad Rokiškio rajonas grimzta vis giliau su tokiu valdymu, koks yra dabar. Ne tam gyvenu čia ir kuriu verslą, ne tam ėjau į politiką, kad ramiai stebėčiau, kas daroma su mylimu kraštu ir jo žmonėmis“,- atvirauja Irmantas, pristatydamas pirmuosius kelis esminius akcentus, kurių dabar labai trūksta Rokiškiui ir ką būtina keisti.

ukraina
ukraina
2023 5 vasario 10:21

Vykstant karui Ukrainoje, propaguoja rusiška ruletę, mes be sovietų klišių nei į priekį nei atgal… Visiškas nesusivokimas…

poezija
poezija
2023 5 vasario 0:01

Eilėmis tekstas turėtų daugiau vertės ir turiniui būtų mažesni reikalavimai.

Zenonas
Zenonas
2023 4 vasario 21:28

Nužfiksavau to pasisakymo apie Upą. Bet iš jo išėjo visas straipsnis. Straipsnis pinas pykčio neapykantos ir pagiežos. Dabar užkliuvo verslas. Ir net žmogus vežiojantis vandenį, kaip Mordemortas vardo minėti negalma.

To birute
To birute
2023 4 vasario 20:21

Tikrai labai daug Gera, daugiau nei ankstesni ir maloniau dirbt prie sio vadovo

Julika
Julika
2023 4 vasario 19:27

Tiesiai i desimtuka 👏

Rionė
Rionė
2023 4 vasario 15:45

Ačiū gerb.Rasai už puikų straipsnį.

raimundelis
raimundelis
2023 4 vasario 14:51

Kvailesnio ir nesuprantamesnio teksto nesu skaitęs.

Dalia
Dalia
2023 4 vasario 19:23
Atsakinėti į  raimundelis

Kad čia viskas aišku.

Aldona
Aldona
2023 5 vasario 15:35
Atsakinėti į  Dalia

“į vienus vartus”?

Dalia
Dalia
2023 6 vasario 10:46
Atsakinėti į  Aldona

Akcentų rubrikoje galima rinktis poziciją, o ne stručio pozą ir bandymus likti gera visiems. Jeigu Jums reikia žmogaus, kuris apsimetinėtų tuo, kuo nėra, į merus rinkite tuos, kas myli “Ūpą”.

Aldona
Aldona
2023 4 vasario 14:18

Manau ,tikras ” puikumėlis ” autorė “užkliuvo” už” Ūpo” Gaila ,kad nėra ūpo ,o gal gebėjimų .publikuoti tiriamosios žurnalistikos ..straipsnių ,o ne laukti kas atneš jau “gatavus” Kalbant apie “žurnalistinę etiką ,” gal būt ne reikėtų aiškiai demonstruoti savo pozicijos ,o spausdinti daugiau visuomenei aktualių temų

Dalia
Dalia
2023 4 vasario 19:22
Atsakinėti į  Aldona

Bet situacija su “Ūpu” tikrai tokia. Užtat ir erzina, kai kažkas priekaištauja dėl negaminamo, bet nereklamuojamo vandenuko, kurio įvaizdis…. chmmm. Žurnalistinė etika vėlgi nuo straipsnio formato priklauso. Turėti nuomonę ir ją išsakyti tokio pobūdžio straipsniuose galima.

Daiva
Daiva
2023 4 vasario 14:03

Birutei: neužkeltas ant pjedestalo, o konstatuoti faktai, kurie opozicijai yra nė motais. svarbu rėkti ir prieštarauti, net nežinant tikrosios padėties.

Saulius
Saulius
2023 4 vasario 13:58

Nusipezėjimas- taip pat kažką reiškia .

Birutė
Birutė
2023 4 vasario 13:26

Ir vėl užkeltas meras ant pjedestalo …4 metus jis tiek gerą darė

Rekomenduojami video: