Gimtasis Rokiškis Akcentai O sako, tema iki gyvo kaulo pabodusi…

O sako, tema iki gyvo kaulo pabodusi…

639
4

Toks jau tas gyvenimas – jame viskas kartojasi. Kasmet po svaiginančios vasaros atslenka vitamino D trūkumą ir peršalimo ligas pranašaujantis ruduo, kartojasi ir mados, ir ekonominės krizės, ir visokios negandos. Kartojasi ir pasisakymai „Gimtojo…“ skaitytojų, kurie „pasigalandę plunksnas“ imasi oratorystės meno komentarų skiltyje.

Tad šįkart – apie jų įžvalgas.

Kuruodama sveikatos skiltį ir vis rašydama apie COVID-19 situaciją rajone jau mintinai išmokau dažniausiai pasitaikančius komentarus: „Ką jūs apgaudinėjate, nėra to viruso“, „Kažkas išgalvojo, o šitie skelbia…“ ir pan. Vieni komentatoriai kartais, matyti, geros nuotaikos, kiti – ne ta koja išlipę iš lovos, todėl pasitaiko ir tokių pasisakymų: „Jeigu tai tiesa, žmonių gaila, o kurie tai skelbia, Rokiškyje yra centras, kur gydo smegenis, žmonės jau serga nuo gąsdinimų.“

Tokie pasiūlymai pasigydyti ar bent jau pasitikrinti – dažni. Kitas galėtų ir įtikėti, kad jam to reikia.

Taip, taip, kovidas – visiems iki gyvo kaulo įgrisusi tema, tačiau štai „Gimtojo…“ straipsnis apie 15 delta atmaina užsikrėtusių rokiškėnų tapo savaitės skaitomiausiu. Tai bent komentarai pasipylė net  netikinčiųjų virusu, bet sunerimusių dėl atmainos, pasklidusios rajone. Feisbuke jų – kone šimtas. Iš komentarų galima suprasti, kad tokie oficialūs, visiems prieinami statistiniai duomenys – ne tik melas, bet ir gąsdinimo priemonė.

Štai komentatorius Vaidas klausia: „Kaip jus nustatot, ar tai delta, ar tai alfa, nėra tokių tyrimų, idiotai jūs.“

Janina teiraujasi: „Ar tikrai tiek serga, ar eilinė gąsdinimo manija?“

Zinos nuomone, „prasirgs, ir tiek, o tie, kurių imunitetas stiprus, nesirgo ir nesirgs.“ To turbūt reikėtų klausti ligoninės darbuotojų, gydžiusių kovidinius ligonius, šie turbūt papasakotų, kokie jauni ir kokie sveiki žmonės dėl šio viruso buvo ir yra hospitalizuojami.

Tokie komentarai kaip Vlado tiesiog palieka be žado: „Iš kur ištraukė 15 užsikrėtusių? Nei manęs, nei mano draugų, nei kaimynų niekas netyrė. Gal mes irgi užsikrėtę? Iš kokių lubų nurašinėjate duomenis?“ Tokios tos ir „lubos“, kai svarstantieji, ar nėra užsikrėtę, rašinėja tokius komentarus. Galbūt reikėtų profilaktiškai pasitikrinti, jei tokios mintys ramybės neduoda?

Lidusė rašo: „Fiksuota 10 atvejų, atsivežtų iš Vilniaus šeimų maršo ir riaušių.“ Gedas svarsto: „Ar tik nebus tai praūžusio ralio „vaisiai“. Juk kur tik didesni susibūrimai, tuoj pakyla ir sergamumo rodikliai!?“ Tai turbūt – taikliausi komentarai. Taip, pasitaiko ir tokių…

Taigi nors daugeliui kovido tema – atsibodusi, „išsisėmusi“, deja, ji lydės mus artimiausiu metu. Galima tik prognozuoti, kad netrukus turėtų nusiristi pasipiktinimų banga – pasipiktinimų dėl nesamos galybės nusilakuoti nagučių ar pasikirpti plaukučių, nes dėl to – „tikrai nesiskiepysiu“ ir „nesitestuosiu“.

O tie, kurie mano, kad oficiali statistika yra melas ir gąsdinimai, bet kada gali pažvelgti į Lietuvos statistikos departamento puslapį, kur viskas – kaip lėkštėje patiekta. Belieka rasti laiko.

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
4 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
To Vytautui
To Vytautui
2021 5 rugsėjo 15:00

O ,Jūs nors jau perskaitykite 2021-09-02 d. grokiškis straipsniuką ,,Koronaviruso infekcijos statistika: 807 nauji susirgimai, mirė 8 žmonės, paskiepyta 9972 žmonės,, – ir rasite ten tą įdomų skaičiuką…

!!!
!!!
2021 4 rugsėjo 20:50

Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 3003395. Tuos skaičiukus paskelbė šalies Statistikos departamentas, jūs savo laikraštuke tą ir paskelbėte. Ar tai tikrai realus prasirgusiųjų skaičius Lietuvoje? Na,tai kiek gi toje Lietuvoje gyventojų? Ir dar siūlote pasitikrinti Statistikos departamente skelbiamus skaičiukus? O Jums jokių klausimų nekilo paskelbus tą skaičiuką? Virusas yra,sergančių yra ir to neigti negalima,bet…..

Vytautas
2021 5 rugsėjo 10:08
Reply to  !!!

Gal galite detalizuoti, iš kur toks skaičius? Statistikos departamento puslapyje šiandien matau 302624 iš viso persirgusių. Kad jūsų skaičius būtų panašus reikia bent jau vieną bereikalingą nulį pašalinti.

Vytautas B
blank
2021 5 rugsėjo 10:15
Reply to  !!!

Statistikos departamente nurodytas viso atvejų skaičius yra 302624. Meluojate, ir neraudonuojate.