Vėl nerimo dienos abiturientams ir mokytojams. Dėl egzaminų, ne dėl laikinosios švietimo, mokslo ir sporto ministrės be magistro diplomo. Žemą vasaros temperatūrą  pakeitė link 30 laipsnių karščio artėjanti kaitra. Nušienautose pievose šviečia žilai gelsvi ratilai – kažin, ar bus atolo. Sausra. Ekstremali padėtis ir miškuose. Gismeteo.lt lietaus nepranašauja beveik iki Joninių.

Tik Palangos verslininkai dar tyli ir neburia iš kavos tirščių, kokia bus likusi vasara, – alinanti karščiais (vadinasi, jiems pelninga) ar lietinga (vadinasi, nuostolinga). Brangsta kava, matyt, ir tirščių mažiau.

Sausra, o radijo stočių ir televizijų laidų vedėjai krykštauja: oje, kaip gerai, pagaliau karšta, pirmyn degintis, pliuškentis ežeruose. Bet jie neturi nei javų laukų, nei gyvulių, nei sodų, nei daržų, nei pomidorų šiltnamiuose. Kas miesto žmogui malonumas, tas kaimiečiui kančia. Daržų ir sodų realybė: į vagas nutiestos vandens žarnos, pirmyn atgal su laistytuvais rankose marširuojančios moterys. Gaivina, reanimuoja, pridengia, vėdina tai, kas išdygo.

O kas gaivins regionus? Moteriškių su laistytuvais nepakaks, net visų žvyrkelių nepalaistys. Apie plačiai reklamuotą regionų gaivinimo politiką nebegirdėti. Matyt, priėjo Vilniaus pakraštį ir sustojo, nusigandusi „betonkės“ arba dulkių šuoro iš neasfaltuoto šalutinio kelio. Ją pasivijo ir pralenkė „čekučių“ „škandalas“, klausimas – būti ar nebūti premjere, valdyti toliau ar eiti „nafig“ ir kiti „vertybiniai“ klausimai, kilę gerokai anksčiau nei dabartiniai skersvėjai Seime. Jei ir toliau taip tęsis, tai dar keletą metų regioninė politika pastovės ties sostinės riba, patrypčios, pamindžikuos, suskaičiuos likusias pusgyves dūšias ir nuspręs – o „nafig“ ten eiti, jei nebėra ką reanimuoti. Apsisuks ir nuvargusi grįš į sostinę, kur jos niekas nebepažins.

Jeigu negaivina regionų gaivinimo politika, tai atgaivina bent svarbiausių valstybės asmenų vizitai. Pavyzdys – Rokiškio miesto asfalte staiga baltai išryškėjo skiriamosios juostos, perėjos. Net akina. Gal sutapimas, bet, kaip sakė patriarchas, kas galėtų paneigti… Sutinkame Lietuvos Respublikos Prezidentą su palyda. Anot vieno turgaus prekeivio, kad taip dažniau pasitaikytų, tai…

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ditė
ditė
2023 11 birželio 13:53

Taikliai ir puikiai viskas pasakyta Manau, Vilniaus burbulas su “nepriklausoma žiniasklaida”yra tik Jų akimis matomas krašto “vaizdelis”

Rekomenduojami video: