Gimtasis Rokiškis Akcentai Nepanikuojant krepšinis žiūrisi komfortiškiau

Nepanikuojant krepšinis žiūrisi komfortiškiau

729
0

Dabar visi parodys savo tikruosius veidus. Verslo „rykliai“ internete pardavinėja kaukes po 39 eurus. Tas, kurios iki šiol kainavo eurą. Valdžia neįgali atšaukti rungtynių. Vienintelių. Bijo „Žalgirio“. Nuplauks pinigai, įtaka, garbė. Praradimai tikriesiems Lietuvos Dievams, kuriems atnašaujančiųjų gretos po šios savaitės ir „krepšinio profesoriaus“ patyčių iš Lietuvos, gali ir pamažėti.

„Uždrauskit lėktuvus iš Italijos, darykit kažką“, – prašo valdžios žmonės. O valdžia viliasi, kad žmonės izoliuosis, apsišlakstys dezinfekciniais skysčiais, kurių nėra – užtat yra raštai ta tema – ir susitvarkys patys. Kaip Malinauskas penktadienio rytą dėl pirmojo atvejo ir džiaugiasi: „Moteris tai „maladiec“. Kad kiti tokie būtų.“ Prie valdančiųjų „valstiečių“ nevaldomų skandalų būti negali. Dabar jie parodys – kokie yra didvyriai, kaip be reikalo ant jų „purvą pylėm“. Todėl Kaune lietuviai eksperimentuoja su sirgaliais. Ir su Milano italais. Todėl Klaipėdoje švartuosis didžiausias kruizinis laivas. Dar derėtų, kad ant denio smaigalio, skambant „Titaniko“ muzikai, atsistotų susisiekimo ministras Narkevičius. Jo čia labai trūksta. Nurodytų virusams kryptį.

O kas vyksta Rokiškyje?

O pas mus tyliai. Nes bet kokių su korona siejamų faktų viešinimas – panikos skleidimas. Nesuvokiama žala verslui. Ką priposėdžiavo ekstremalių situacijų komisija? Kiek už mus atsakingų įvairaus kalibro vadovų pasiūlė daugiau nei rankų plovimą? Kur paskelbė, kiek apsauginių kaukių, kitų priemonių turi Rokiškio ligoninė, poliklinika? „Turi pakankamai“, – sako. Tik patys tuo netiki. Nes NEŽINO. Vienas atsakingų pats prisipažino. „Todėl panikuoti verčia ne virusas. Psichologiškai nestabilūs valdžios, atsakingų institucijų veiksmai“, – rašo komentatoriai.

Atsakingos pareigos visokių centrų, biurų, ministerijų veikėjams šiandien tapo ne tik algos velniažin už ką skaičiukais. Nelaukta prievole. Realiai imtis darbų, veiksmų, atsakomybių. Išgąsdinti lyg zuikiai prieš kameras, įmesti į patį epicentrą. Be atsakymų. Rodos, padarytų viską, kad tyla būtų ta pati kaip sovietmečiu. Tokia kaip tada, kai sprogo Černobylis. Kaip tada, kai mano tuomet nėščia draugė po kelių mėnesių pagimdė nesveiką kūdikį. Nes juk viskas buvo gerai, viskas kontroliuojama.

O kažkam „nuplauks“ atostogos. Gal kai kam už ilgai taupytus pinigus nupirktos. Šiame kontekste kelionių agentūros savo interesus taip meistriškai gina, kad dauguma net nesvarsto – skristi neskristi, plaukti neplaukti. Juk „viskas kontroliuojama“. Pinigų grąžinimo pinklės tokios slidžios, kad „ai, surizikuosiu. Jei ką, – kaltas likimas“. Kad būtų įtikinama, sutelkta ginkluotė, kurios priekyje šventas lozungas „Daugiau pražudo paprastas gripas“. Kontekstas nesvarbu. Apie kitus lozungus, ant kurių parašyta „Gamtos apsivalymas“, gėda svarstyti. Tegu komentatoriai svarsto. Jie geriau žino. „Sandros Sandrutės“ visuomet teisios. Jų žodis – po medikų ar mokslininkų.

Ar kažkas saugiai jaučiasi nuo to kartojimo, „kad svarbiausia plauti rankas ir dar kartą plauti rankas“. Paklausta, ką šioje situacijoje veikia Rokiškio visuomenės sveikatos biuras, tik tai tekartoja ir direktorė Agnė. Tai veikia, kaip stiuardesių mokymai užsidėti deguonies kaukę.

Rokiškio savivaldybė savaitės pabaigoje kaip tik išplatino Andriaus Burnicko susirūpinimą šia tema. Su paveikslėliais, kaip plaunamos rankos. Ir tai bent jau iki penktadienio buvo vienintelė Rokiškyje taikoma priemonė? Kurią paskatino iš „Pagundos“ į Panevėžį išvežtas vilnietis. Ačiū jam, sujudino užsistovėjusį vandenį. To ligonio dėka vyko ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Mūsiškiai tada dar nežinojo, kokie bus rezultatai, ir planavo svarstyti, ko imsis, jei atvejis pasitvirtins. Po posėdžio Raimundas Tūska, ekstremalių situacijų Rokiškyje valdytojas, sakė, „kad nuspręsta pirkti dezinfekcines priemones“. Iš kur ir už kiek – nežino. R. Tūska neslėpė, komisijoje buvo vienintelis žmogus (ne jis pats), kuris kategoriškai pasisakė: reikėtų uždrausti renginius, reikia imtis drastiškų priemonių. Nelaukiant pasekmių, valdyti priežastis. Kiti tam nepritarė.

Tikėkimės, tuo metu mąstė, po kokius prekybos centrus šiandien vaikšto ir ką Rokiškyje veikia tik ką iš Italijos Šiaurės grįžę „fūrų“ vairuotojai. Tie, kurių niekas nieko neklausia ir kuriems vėl reik važiuoti.

Baisiau nei virusas – abejingumas kitų žmonių atžvilgiu. Jis neplinta. Kaip dygus kaktusas skleidžiasi šiandienos situacijoje. Jo
mastai nuleidžia rankas. „Ai, man nebaisu, aš nesirgsiu, nes jaunas. Ai, man nebaisu, nes aš senas. Ai, man nebaisu, nes tai kinų paleistas virusas. Todėl kaip jūs drįstate nepriimti mano vaiko mokyklon, žeminti ir išvaryti. Paduosiu į teismą.“

Taigi. Kai Santaros klinikos atšaukia planines operacijas, miniai žmonių svarbiau, kad nebūtų panikos. Nes panikuojant nebus malonumo žiūrėti krepšinį.

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie