Gimtasis Rokiškis Akcentai Nemyžk į batą

Nemyžk į batą

2677
9

Beveik tris dešimtmečius esame laisvi. Kiekvienais metais gyvename vis geriau nei bet kada iki tol.

Mūsų niekas netremia į sibirus, niekas nesodina į kalėjimus, nevaržo mūsų minčių ir laisvės. Mes esame laisvi ir, atrodo, tos laisvės mums netgi per daug.

Žmonės pyksta. Kai kas pasakytų, kad tokia yra lietuvio prigimtis. Netiesa. Esame tiesiog prastai informuoti piliečiai, kuriems niekas nepasakė, kaip reikia iš tikrųjų gyventi po okupacijos.

Anksčiau ar vėliau besiskundžiantieji taps mažuma. Kaltinti savo valstybę, o ne save dėl realių ir išsigalvotų blogybių taps vis kvailiau. Tiesiog bus nebemadinga.

Žinote, kas labiausiai erzina ir nuodija gyvenimą? Giminės ir artimieji – tie dėdės ir tetos, kurie klausinėja ir tada sako, kad viską turite daryti atvirkščiai. Kuo geriau sekasi, tuo daugiau aiškinančių, kaip gyventi. Kuo kvailesni, tuo daugiau aiškina. Jie viską žino. Žino net tai, kada krizė bus. Tai tėkšk argumentus, o ne ką per radiją išgirdai ar ne pro tą galą suvirškinai.

Tie dėdės ir tetos – moraliniai mazochistai, užuot sprendę gyvenimo problemas ar tiesiog pasidžiaugę, iš lovos išsikabaroję ta koja, „neša savo kryžių“, plaka save ir randa pateisinimą amžinam kentėjimui, dejavimui.

Štai „prie ruso“ buvo geriau gyventi, viskas pigu buvo – kapeikas kainuodavo. Tu rimtai? Kai prekybcentryje vienas duonos kepalas ir viena „šlapiankė“ buvo? Taigi prekybininkai lobsta iš mūsų.

Taip, viskas brangsta. Tačiau tie patys prekybininkai lygiai tokie patys laisvi uždirbinėti pinigus. Tokie pat laisvi ir mes – atsisakyti pirkti ko nereikia. Minios eina į prekybcentrius leisti pinigų viskam iš eilės. Važiuojame į prekybos centrus prieš šventes ir keikiamės, kad ten tiek daug žmonių. Ko jie visi atvažiavo prieš šventes? Bet ne, reikia į krepšelį įsimesti akcinių popierinių „sasyskų“ ir „camembert“ sūrio, kurio gyvenime nesi valgęs ir net nevalgysi, nes jis dvokia kojinėmis.

Užkrimtę „sasyskų“, nusikeliame į netikrą gyvenimą laimės paieškų. Socialiniuose tinkluose to yra labai daug. Jokia paslaptis, kad įprotis lyginti save su kitais socialiniuose tinkluose sukelia konvulsinį pavydą – smegenų plovimas „Ariel“ milteliais. Jums niekas jų neplauna, plauname smegenis patys sau. Užuot argumentuotai padiskutavę, šauname atsakymus, kaip „kentas“ su trimis „paloskėmis“. Tas keistas jausmas – svetima gėda. Bunkame ne nuo feisbuko. Bunkame patys nuo savęs.

Sukiesi tarp daugybės auditorijų ir gyvenimų. Gali pasirodyti, kad redakcijoje beveik visas pasaulis sutelpa. Ir apskritai čia visko daug, kartais net pavargsti…

Vienu žodžiu… Nemyžk į batą. Kaip ten ta nučiulpta banalybė – Jūs ne doleris, kad visiems patiktumėte….

9
Rašyti komentarą

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
7 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
AdomasAldonanu nuRokiškėnasmanau Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Aldona
Aldona

Taip, mes laisvi, ypac Rokiskyje. Galime pasirinkti kur dirbti uz 600 euru. Arba Maximoj, arba surinej, arba Lelijoj uz 430.
Mes laisvi emigruoti, uz tai tik aciu nepriklausomai Lietuvai.

Adomas
Adomas

taip, mes laisvi ir gali pasirinkti , kad ir pabandyti emigruoti, pabandyti pažiūrėti kaip ten žmonės gyvena. Ar tokia galimybė buvo prie rūso? Ar prisimeni (pagal vardą turėtum), kad parduotuvėse būdavo:treska v tomate i baba v belom chalate? Jeigu Brežnevas atsibustų Maksimoje, Lidle ar Akropolyje atsidūręs sakytų- jie komunizme gyvena

nu nu
nu nu

Per 10 metų pusė Lietuvos darbščiausių žmonių „ištremta“, sakysit savo noru išvyko… bet atsipeikėkit, negalėjo žmonės pragyventi, darbo nebuvo, baigę aukštuosius ir t.t. O kiek šeimų išsiskyrė, kiek vaikų paliktų pas senelius ir t.t.t. O kad ir dabar Lietuvoje, gąsdinimai ir gąsdinimai tai rusai puls, tai atominė sprogs…. nu tiesiog durnių laivas… tas beprotiškas valdžios rūpinimasis tai Ukraina, Sakartvelu ir kt. Tas garbinimas Amerikos, durnas nusiteikimas prieš Rusiją, o dabar ir prieš Baltarusiją… Visokie valdžios, ypač konservatorių svaičiojimai, prieš Rusiją nuteikinėjimai, gąsdinimai… Jau netgi mokinukai supranta, kad atominė elektrinė yra saugi, o valdžią vis vien nesupranta… Tai elektros nepirks, tai… Skaityti daugiau »

Rokiškėnas
Rokiškėnas

Koks beviltiškumas… Nykuma… Nu neišeina tau, Justai, rašyt, neišeina. Ir daugeliui, deja, neišeina. Pirsčiojat pavėjui. Sugaišot laiką ir sugadinot popierių. Konkurentai šiuo klausimu ryškiai stipresni. Iš jūsų rašyt apžvalginius gali tik Reda ir Aldona. Kitiems ir kitoms – neišeina.

www
www

Labai taikliai. Vien pavadinimas nieko vertas…

manau
manau

,kad aplamai, visų mūsų žurnalistų apie „žvaigždžių“ ir kitų „kategorijų“ ,atseit. vertų pasekėjų , „liaupsinimas“ kitų „nesusipratėlių degradacijos“ lygio su malonumu demonstravimas..ir pasididžiavimas savimi..koks aš „viską žinantis“..ir „myža “ sau į batus ?

Rudeninė depresija
Rudeninė depresija

Man irgi, kaip niekad, pasaulis neatrodo toks juodas kaip šaltom rudens dienom..

www
www

Tai kuri čia teta ir kuris dėdė jau toks blogas straipsnio autoriui. Negali visi būt vienodi, jei pasenai, tai blogas.

nuomonė
nuomonė

Paprieštaraučiau autoriui. Ne visi daug žinantys ir aiškinantys yra kvailiai. Čia klišė. Kartais tie kurie aiškina, tiesiog yra gerai informuoti, išmanantys teisę ir valstybės klausimus, aktyvūs ir siekiantys bendros naudos visuomenei. Kaip tik jaučiasi visuotinė problema, kad valstybės ir savivaldos institucijos egzistuoja sau, o žmonės sau. Nepriklausomai atkurtai Lietuvai beveik 30, o sprendimai priimami tinkamai neinformuojant visuomenės ir su ja nesitariant. Todėl nėra gaunamas geriausias rezultatas visuomenei, taupamos šiandienos ir ateities kartų lėšos. Ypač provincijose, kur daug žmonių turi mažiau pinigų, reikalingi geri sprendimai, neskurdinantys vietos žmonių ir neprastinantys jų gyvenimo sąlygų. O jeigu į valdžią sugužėję iki šiol nežino… Skaityti daugiau »