Gimtasis Rokiškis Akcentai Mokytojai ir „mokytojai“. Kas yra kas?

Mokytojai ir „mokytojai“. Kas yra kas?

3674
1

Nemėgstu ginčytis, bet kartais taip jau nutinka… Taigi, žiūriu čia visai neseniai į komentarus po „lietryčio“ straipsniu ir savo akim netikiu – vienas vyriokas apie pedagogus rašo (mano supratimu) itin nepagarbiai.

Straipsnis apie abiturientę, kuri tik dabar susigriebė, kad, norint įstoti į aukštąją mokyklą, reikia išlaikyti matematikos valstybinį egzaminą. Kaip supratau, mergina matematikos nemoka, todėl virkauja, kad joks aukštasis mokslas jai neprieinamas. „Visą dieną be sustojimo verkiu, kad niekur nebūsiu prileista mokytis“, – cituojami dvyliktokės žodžiai. Tada šmurkšt iš krūmų išlenda diedukas, kažkada sovietmečiu studijavęs apie žemės ūkį, ir drebia: „Na, nebent į pedagoginį.“ Aha, lyg „pedagoginiame“ išlaikyti matematikos egzamino nebereikėtų… Beje, kažkada buvusios „pedagoginiais“ ir būsimus mokytojus štampavusios šimtais ir tūkstančiais, šios ugdymo įstaigos pakeitė pavadinimus ir moko bet ko, be prievolės paruošti mokytojus. Taigi, kas vyko „tais“ laikais, dabar yra įgavę kitą pavidalą. Štai, yra besiskundžiančių, kad kai kuriose mokyklose nėra matematikos mokytojų, kurie paruoštų egzaminams… Matyt, visi paspruko geresnio gyvenimo ieškoti.

Atrodo, kad komentaro autorius įsivaizduoja, jog pedagogai yra kažkokie labai kvaili žmogeliukai. Neva nieko jiems mokėti ir sugebėti nereikia. „Visi mano pažįstami, kas niekur neįstojo, puikiai baigė pedagoginį ir mokytojavo iki pensijos“, – rašo vyriškis, laikantis save aukščiau už mokytojus. Kas jis toks? Ogi savo socialinio tinklo paskyroje skelbiasi užsiimantis individualiąja veikla. Paskutinė ugdymo įstaiga – profesinio mokymo centras. „Reiki Meistras / Mokytojas, Qigong 4 lygiai, Shiatsu, kinų v. medicina“ ir pan. Reik suprasti, tai labai rimta… Žinot, kas yra reiki? Na, ten rankomis reikia pabrūkšenti aplinkui kūną, neva atstatant energijas.

O su tomis energijomis tarp įvairių gyduolių būna įdomių dalykų. Visai neseniai „Facebook‘e“ išpopuliarėjo vienos „meistrės“ įrašas apie taikomą nuolaidą „energetiniam gimdos valymui“. Kaina nuo 444 eurų sumažėjo iki „vos“ 133 euriukų. Visai nedaug. Kartu su paminėta procedūra už tą pačią kainą siūlomas seminaras „Sielų ryšiai“. Rašoma, kad šiame seminare gausite „įrankius, kaip padėti sau bet kokioje situacijoje išlaikyti aiškų kontaktą su savo aukštesniuoju AŠ“. Na, o gimdos valymo procedūroje „transformuosime visas gimdoje esančias užspaustas energijas“. Tikiu, kad norinčiųjų atiduoti pinigus bus nemažai.

Dar viena „meistrė“ save pavadino „sertifikuota regresologė, emocijų paleidimų technikos vedlė, vidinės žiniuonės įgalinimo alchemikė“. Vidinio vaiko terapiją bei kitas įdomybes ji kaip užmokestį siūlo tam, kas išnuomos jai atokią sodybą pabūti vienatvėje. Kita neįprasta pagalba: „Pergimimo – išliūliavimo praktika.“ Iš Latvijos atvykstanti „mokytoja“ turėtų suteikti „giluminį savo vertės suvokimą“.

Na, ir daugiau yra įvairių „mokytojų“, kurie nebaigę „pedagoginio“, nes galvoja, kad ten mokosi vien dundukai. Štai, prieš 30 metų baigusi pedagogės karjerą moteris rašo: „Nėra laiko dabartiniams pedagogams galvot apie ugdymą, juk reikia naują streiką organizuot.“ Paklausta, ką ji mano, dėl ko jie streikuoja, senjorė paklausė atgal: „O jie patys ar žino?“ Nesidrovėdama pridėjo: „Gal kiek primiršau, bet gal ir skurdžiau gyvendama dėl ilgesnio euro nedrįsčiau triukšmauti, kai aplink daugybė daug skurdžiau gyvenančių.“ Taip, pedagogai yra būtent tie, kurie turėtų gyventi skurdžiausiai, nes juos kažkada priėmė studijuoti į „pedagoginį“, kai kitur durys buvo užvertos… Beje, dalis ten studijavusiųjų tapo mokslininkais, dėstytojais, žinomais žmonėmis… Na, bet ką gali išaiškinti tikintiems pasakomis?

Jeigu paklausite, kaip baigėsi ginčas su pedagogų nemylėtoju, tai likome kiekvienas su savo tiesa. Žinoma, „reiki meistras“ stengėsi likti teisus, įvairiais būdais kvailino, nurodinėjo, kad iš naujo turiu paskaityti, ką parašė, ir baksnojo pirštu: „Aš žinai, kas aš toks???“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ditė
ditė
2023 25 lapkričio 17:43

mokyti,manau, tai dar ne viskas.,radijo laidoje “Dešimt balų”buvo puiki diskusija apie tai kaip dingsta.benradarbiavimas .įsivyrauja “viršenybė” ir “myliu ne myliu” bei “perauklėjimas” pažymias,o mokslus baigė ne “sovietmečiu”..?