blank

Algimantas ŠABLINSKAS

Taip taip… senieji dar kolūkius bei Sąjūdžio laikus menantys politikos mohikanai ir jau laisvoj Lietuvoj išperėti politikos viščiukai; viskuo aptekę solidūs verslininkai ir kažkuo vis nepatenkinti žaliakryžiuočiai ūkininkai; prinokę savo vietose užsisėdėję biudžetininkai ir rūgštūs karjeros laiptais vos pirmuosius žingsnius žengiantys tarnautojai; taisykles laužantys bedarbiai ir politikos džiunglėse pasiklydę mokytojai, jaunutės, šautuvus vos atkeliančios mamytės ir nusivylusios namų šeimininkės… Visi sukruto, išsibarstė po medžioklės būrelius ir tapo medžiotojais. Visų jų išskirtinis bruožas – karo spalvomis dažyti veidai, kovingos grimasos, ryžtu degančios akys. Visi įsitempę, medžioklės sezonas jau finišo tiesiojoje, iki jo pabaigtuvių kovo 5-ąją daugelis pasiruošę paaukoti bet ką, netgi sielą miško dvasioms parduoti, kad tik sumedžiotų kuo daugiau jūsų, mieli skaitytojai, balsų.

Kiekvienas būrelis turi savo medžioklės plotus, kur miško žvėrelius šeria įvairiais pažadais, o stambesnius žvėris medžioja pūsdami miglą apie vieną ar kitą postą miško taryboje.

Nors visi būreliai labai skirtingi, medžiotojų taktika prieš svarbiausią metų įvykį panaši, jie žvėrelius vilioja pasakomis apie užsienio investicijas, išgreideriuotus kaimo kelius ir pigesnį šildymą, žada panaikinti ne tik mokesčius, bet ir eiles pas gydytojus, pastatyti kino teatrą ir pritraukti į Rokiškį jaunimą, sumažinti elektros kainas ir pažaboti infliaciją… Visi būrelių pirmininkai kartais įsitaiso aukštai bokšteliuose ir saldžiais lakštingalos balsais vienas per kitą suokia, kaip atrakins savivaldybę visiems miško žvėreliams, kad galėtų su visais pabendrauti po lygiai, kaip visiems atstovaus ir lepins, kaip išmoks klausytis ir visus girdės, kaip dirbs komandoje su specialistais… Tik vienas pirmininkas nelipa į bokštelį, vis sėdi pasaloje ir laukia, kada būrelio varovai jam prieš nosį išvarys užsilikusius miško žvėrelius, kad be didesnių pastangų galėtų jiems papostringauti apie šeimos (vados?) vertybes ir laisvus žvėris teisingam miške…

Keliolika atkakliausių ir sėkmingiausių medžiotojų, aišku, laimės „ploniausio“ liežuvio rinkimuose, bus iškilmingai prisaikdinti ir ketverius metus vadinsis – štai kur didžiausias paradoksas – „žvėrių tarybos narius“. Tuo medžioklės sezonas oficialiai dar nesibaigs, daugiausia jūsų balsų „prišaudęs“ būrelio pirmininkas taps medžiotojų draugijos prezidentu ir dar kurį laiką dėlios balsus į krūveles bei su kitais būreliais derėsis dėl didžiausios piramidės. Kieno piramidė aukščiausia, tų ir valdžia didžiausia, tų būrelių medžioklės plotai geriausi, šėryklos pilniausios ir laimikis gausiausias. Tik viena bėda, tos piramidės šešėly, prie lovio, labai ima miegas, pasimiršta visos pasakos, išgaruoja visi pažadai, suima toks svaigulys… iki kitų rinkimų, atsiprašau, iki kito medžioklės sezono. Tokia pasaka jums prieš miegą, miško žvėreliai.

Medžioklės prasidėjo! Visi mes arba aukos, arba medžiotojai. Būkite budrūs.

Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žiurovas
Žiurovas
2023 5 kovo 11:08

O kas būtų jeigu reikėtų išsirinkti iš 25 medžiotojų 25? Dabar gi siūlosi būti išrinkti traktoristai, valytojos, teisininkai, mokytojai… Mūsų teisė rinktis tą ką norime!

Vaidas
Vaidas
2023 4 kovo 19:52

O kur komentarai? Lyg išsigandusios “vištos” pajautusios lapę spruko į vištidę? Ar ne kirba viduje klausimas, lyg vėjas palietęs medžių viršūnes, “žiū ir mane gali paliesti”, gal nieko nekomentuosiu, tegul eina viskas savo vaga. Eis, eis, sava vaga, tik be tavo įsikišimo. Beje, ta vaga bus rėžiama ir be tavo įsikišimo ir po rinkimų. Tik bus girdimas tavo šauksmas tyruose “o aš norėjau kitaip” arba “tokios valdžios nesitikėjau”. Taigi būk apsisprendęs, mes juk už Lietuvą !!! Nors ir mažą pradedant nuo Rokiškio savivaldybės, LIETUVĄ !!!

TTT KK
TTT KK
2023 4 kovo 16:06

Puikus pasakojimas 😁👌

Rekomenduojami video: