blank

Savaitės skaičius – 60. Tiems, kurie gimė 1961-ųjų gruodžio 13–19 dienomis. Ir naujam prekybos centrui. Naujas jis tik Rokiškyje, o Lietuvoje 60-asis tokiu pat pavadinimu. Suksimės kaip voverės rate: tarp didžiosios  „maksiminės“, „ikinės“, oranžinės, kuri suaugusi su autobusų stotimi, turgaus ir naujosios 60-osios. Tikrinsim, kur pigiausi bananai ir skaniausias alus. Užsiimsim prekių katalogų ir skelbiamų akcijų lyginamąja analize. Skaičiuosim banknotus savoj piniginėj (kiek išleidom beslampinėdami aplinkui lentynas) ir svetimoj kišenėj (kiek uždirbo „prekybcentriai“ ir kiek uždirba tas tipelis, kuris tempė su kaupu prikrautą prekių vežimėlį). Juk Kalėdos netoli, reikia prisipirkti.

Norėdami privažiuoti iki taško B, išbandysim naują sankryžą. Na, ji jau kuris laikas išbandoma, tačiau dar neaišku, kaip atlaikys krūvį atidarius tą 60-ąjį prekybos centrą. „Ten žiedo reikėjo. Dabar sankryža užsikiš ir avarijų daug bus. Palauksim, pamatysim…“ – www.grokiskis.lt  porina vienas komentatorius. „Jau eismo saugumas Panevėžio–Respublikos gatvių sankryžoje, tai ką aš žinau, projektuotojas visiškai nebuvo gyvai vietoje“, – atitaria antras. Kiti gyvai sako, kad susiaurėjusiame posūkyje sunkiai „išneša“ krovininės mašinos, o nuo turgaus pusės važiuojantis diedukas  „po senovei“ gali užsimanyti sukti į automobilių stovėjimo aikštelę prie „Iki“ ne per šviesoforu reguliuojamą sankryžą, o per buvusį įvažiavimą, kai iškart atsiduri prie „Svajos“ kavinės (irgi buvusios). Palauksim, pamatysim…

Kitas savaitės skaičius – 2. Įžvalgūs rokiškėnai sako, kad ateinantys metai būsią labai įdomūs, keisti (įdomūs nebūtinai geri dalykai). Tai esą lemia ženklai. Kokie? Dvigubos kalėdinės eglės. Kamajai iškart išsirinko dvikamienę eglę. Kriaunų pjovėjai tik pasigalandę pjūklus sumojo, jog eglė dvikamienė, todėl sudvejojo – pjauti ar ne? Rokiškio miesto eglė, atvažiavusi iš Pandėlio pašonės, pirmųjų pagyrimų sulaukė dar kabėdama ore ant plieninių lynų, virš savo gimtosios sodybos kiemo. Skarotąją gyrė „Rokiškio komunalininko“ vyrai: jos dviguba viršūnė, tokią patogu papuošti, gražiai „žiūrisi“, todėl aikštėje labai puikiai, išnašiai atrodysianti. Neapsiriko nė vieni, visos gražios. Bet įžvalgieji nerimsta – esą ženklai labai įdomūs… Juk ir metai su dvejetais – 2022.

Kitos savaitės skaičius artimas mistiškajam dvejetui – tai 24. Tą dieną Kūčios. Panašu, kad anksčiau būtinoji advento ramybė šiais laikais susitraukia į vieną vienintelį vakarą – Kūčias. Kalėdoms būdingas šventines emocijas ištaškėm dar gruodžio pirmoje pusėje, skambant „džingelbensams“. Jau ir Kalėdų raudonskverniai seniai prie eglučių su maišais stovėjo, dovanas išdalijo, tad vargiai beatpliumpsės per tikrąsias Kalėdas. Nebent koks užsilikėlis, nepaklusęs masinei psichozei ir nepasirodęs gruodžio pradžioje.

Pati nuoširdžiausia eglutė spindi Pandėlyje įžiebtoje kalėdinių eglučių alėjoje. Paprasta, miškinė, liesomis, nukarusiomis šakelėmis, apkabinėta ne perlais ir žemčiūgais, o saldainiais ir tikrais obuoliais, iškarpytomis, lietuje subliūkštančiomis popierinėmis snaigėmis, įstatyta į nešventišką tarą – bidonėlį. Ir be žvaigždės viršūnėje. Ji iš tų laikų, kai nesisukome tarsi voverės rate ir mažai rūpėjo banknotų skaičius tėvų piniginėje (savoje žvangėjo metalas arba jos iš viso neturėjome). Kai blizgantis saldainio popierėlis regėjosi kaip nuostabiausias kalėdinis žaisliukas. Eglutė taip ir pavadinta – „Mano vaikystės Kalėdos“. Su kokiu skaičiumi ją susieti? Ko gero, su 1. Nes ji nuoširdžiausia. Vienintelė. Feisbuke surinks kiek patiktukų? Nedaug… Nes neturi išorinio blizgesio. O didžiausius skaičius skiriame tam, kas blizga, žybčioja, mainosi, akina, bet yra laikina.

Belieka palinkėti to vienintelio ramaus artėjančių Kūčių vakaro. O po jo – ir linksmų šv. Kalėdų.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: