Gimtasis Rokiškis Akcentai Ku kū…

Ku kū…

1230
0

Davai šį sykį paprasčiau…“ – sako man ir tikisi kažko banalaus – apie paukščiukus ir medelius. O aš, va, kitaip noriu… Apie medžius, nežinančius dešimties Dievo įsakymų, paukščius, kurie nėra skaitę jokių šventųjų raštų. Jie gyvena. Laisvai…

Mūsų skaitytojai – jautrūs. Tik žėk nėra šeštadienį akcentų – viskas… Arba dar geriau – žengia drąsiai į kabinetą ir liepia paaiškint, ką parašei… Gerbiu.

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną rajono meras prisipažino – mėgsta skaityti akcentus. „Čia – ne tik faktai, bet ir žurnalisto mintys, pozicija“, – sakė Jis. Pridursiu – laisvos mintys…

Čia pat kavinėje su vicemeru diskutuojame, kaip žmonės negeba išnaudoti referendumo. Duota laisvė, o ja nepasinaudoja. Tada vėl verkia – verčiu kaltę kitam ir tuo mėgaujuosi – lieku vergas amžiams. Tačiau… Informavimo dėl referendumo kampanija daugiau nei nematoma. Ir dar – ji itin pilka. Ne apie tai aš. Bet nereiškia, kad nereikia kelti subinės… Laisvas žmogus negali būti kito žmogaus vergas.

Laisvė – ne savivalė. Jei miegu girtas ant šaligatvio – ne laisvės protrūkis. Narkomanas irgi nėra laisvas. Jis – priklausomas.

Šią savaitę viskas liejosi laisvai ir apie laisvę. Spaudos laisvės požiūriu padėtis geresnė: dabar Lietuvoje galima uždrausti Rusijos televizijos kanalą, nes ji meluoja. Melagiena.

Visgi ginčijamės dėl pačios žiniasklaidos kokybės: „Neskaitau, nes rašo nesąmones…“ Skaito čepsėdamas iš pasitenkinimo. Bet rašantiems – sprigtą… Užburtas ratas. Tačiau galima jį pristabdyti. Yra dar rašančių, kuriems rūpi ne tik papai.

Ketvirtosios valdžios nariams laisvė – dar viena žurnalistinė patirtis, ieškant temų, kalbinant mylimus ir ne taip mylimus, verčiant garsus į raides.

Sukiesi tarp daugybės auditorijų ir gyvenimų. Gali pasirodyti, kad redakcijoje beveik visas pasaulis sutelpa. Ir apskritai čia visko daug, kartais net pavargsti. Sako, reikia iš čia išeiti nors trumpam. Kaip žurnalistikos tėvas Skirmantas sakė: „Visos dienos žurnalistui – šventė.“

Nebūtina analizuoti laisvės apibrėžimo, nereikia jo paaiškinimo ieškoti išminčių knygose, užtenka tiesiog pažvelgti sau į širdį. Kasdienybė monotoniška ir reikli. Tampu prikaustytas prie savo baimių. Tereikia susirasti savo gyvenimo projektą.

Ir pabaigai… apie ką aš čia. Jei Tau prie smilkinio suka pirštą, sveikinu, Tu – laisvas: žodžiu, mintimis, kūnu, siela… Ku kū…

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie