Gimtasis Rokiškis Akcentai Kiek – pagal Celsijų?

Kiek – pagal Celsijų?

531
2

Krepšinio aistruoliams – nervų išbandymas. Sėkmingam mūsų rinktinės startui australai ketvirtadienį sudavė skaudų smūgį. Dabar trūks plyš reikia nugalėti prancūzus ir Dominikos Respubliką. Mūsų krepšininkų kovingumas ir aistruolių žalia kariuomenė Kinijoje abejingų nepalieka. Lietuviams pralaimėję kanadiečiai sako, mūsų rinktinės vyrai vienas už kitą varžybose galėtų numirti. Krepšinio valstybė! Taip Lietuva net priešininkų trenerių tituluojama pasaulio krepšinio čempionate Kinijoje.

Kad taip vieni už kitus, vardan tos Lietuvos kautųsi ir mūsų valdžios vyrai…

Prezidentas Nausėda pažadėjo Lietuvą padaryti gerovės valstybe. Prieš kelias dienas, artėjant Seimo rudens sesijai (ji prasidės rugsėjo 10 d.), paviešino šūsnį pasiūlymų. Rado, kaip senatvės, šalpos pensijoms ir kitoms apleistoms socialinėms reikmės sukrapštyti 100 milijonų. Finansų ministras Šapoka šalies vadovui (netiesiogiai) patarė „nusiimti rožinius akinius“. Į tai užsienyje viešėdamas prezidentas sureagavo. Ministrui teks pasimokyti. O jei ne… Galima nuspėti, kas bus…

Buvę prezidento kolegos, bankų ekonomistai, Nausėdos pasiūlymus deda į šuns dienas. Sako, tokie „iš kepurės“ ištraukti siūlymai kvepia ne gerovės, o liūdesio valstybe. Ir kad jie nepereis Vyriausybės bei Seimo valdančiųjų sieto. Utopija, kad pagrindinė jėga – „valstiečiai“, į valdžią atnešti ūkininkų, pritartų nuo kitų metų ūkininkams per pusę nukirpti dyzelino lengvatą. Kad leistų suvienodinti mokesčius samdomiems ir individualią veiklą vykdantiems, padidintų pelno mokestį stambiam verslui. Likus metams iki Seimo rinkimų, valdantieji nekirs šakos, ant kurios sėdi.

Ko gero, nepritars ir mažesne proporcija, nei valdančiosios koalicijos sutarta, didinti neapmokestinamąją pajamų dalį. Dar ir vaiko pinigai… Prezidentas siūlo juos didinti mažiau, nei koalicijos sutarta. Gal dėl laisvos dienos šeimai, auginančiai vieną vaiką iki 12 m., pavyks. Tėvams duoti laisvadienį, kaip dabar už du vaikus?

Šalies valdžios olimpe tikra košė, kurią teks išsrėbt. Temperatūra kais ir dėl sukrypusių reformų. Sveikatos apsaugos ministras Veryga jau žada miesteliuose ir kaimuose prikurti skubios pagalbos skyrelių, greičiausiai bus atšauktas draudimas nuo kitų metų lauko kavinėse pardavinėti alkoholį. Nebeaišku, kokiems automobiliams bus taikomas taršos mokestis ir t. t. Juk viskas – dėl paprasto žmogaus… Artėjant rinkimams jis visada prisimenamas.

Teks Seimui grįžti ir prie buldozeriu prastumtos valstybinių miškų reformos. Konstitucinis Teismas pasisakė, kad ne viskas buvo teisėta. Bet naujoji miškų vadovybė kviečia visą rugsėjį švęsti… Urėdijų 100-metį. Kad ir be urėdijų, be urėdų, šios valdžios išvadintų vagimis, „urodais“, bebrais…

Likus metams iki rinkimų, racionalaus Seimo darbo tikėtis sunku. Valdžiažmogiai tobulai išmokę kautis dėl vietos prie lovio. Save aukštindami, dergdami  kitus… Ne tik Vilniuje. Ir pas mus. Po rugpjūčio atostogų rugsėjyje dirbti pradės rajono taryba. Povandeniniai mūšiai vyksta, bangos keliamos net ten, kur nėra jokios srovės. Žinoma, opozicija ir privalo dirbti sarginiu šunimi… Nepasakysi, jog ji šaudo visada pro šalį. Pavyzdžiui, dėl mero patarėjų. Jei jau pasiskyrė, šie turi dirbti iš peties. Ir pareigos. Ne atsėdėt dėl atlyginimų ar atsilyginimų…

Savivaldybės internetinėje svetainėje apie rajonui svarbius ir valdžios nuveiktus ar planuojamus reikalus – su žiburiu. Užpildoma niša nereikšmingais pranešimais ir… renginukais. Užtat viešame feisbuke už komunikaciją, darbą su jaunimu ir kt. atsakinga patarėja Justina kone kasdien: su savo vaikais, gėlytėmis, asmeninėmis šventėmis ir užsienio bei Lietuvos kelionėmis, šeimos verslu… Dar ir pradėtos magistrantūros studijos. Gražu, jautru… Jei tik visuomenei nekiltų klausimų… Kada gi patarėja dirba tiesioginį darbą, už kurį gauna solidžią algą? Ir kur darbo rezultatai? Sako, meras išleidžia…

Opozicija šiaušiasi ir dėl konkursų, įtaria, kad jie – saviems. Suprask, kaip būdavo anksčiau… Tokios „praktikos“ nė vienam merui pakeisti dar nepavyko. Ši niša – kaip kloaka. Praėjusią kadenciją tarybos daugumai pasikeitus, imituotas konkursų skaidrumas. Prisikviesta į komisijas narių iš kitų savivaldybių. Net iš Plungės… Ten meras – kraštietis, atsiuntė tą, ko reikėjo. Ir Zarasai žinojo į kitą konkursą, kokį narį deleguoti.

Argi kas Marijos žemėje naujo? Juk ir Vyriausybė, prezidentūra apsistato savais. Ministerijose, departamentuose, kitose valstybinėse institucijose – giminių, draugų, šiaip reikalingų – nors vežimu vežk. Gal būtų panašiai ir su mokyklų direktoriais, kurių Lietuvoje ir rajone daug reikia. Bet kad reta norinčiųjų jais tapti… Penkeriems metams, su alga, mažesnės už stažą turinčio mokytojo.

Per valstybės šventes, Baltijos kelią tauta vienijasi kaip mūras. Patriotizmas pasiekia beveik virimo temperatūrą. Pagal Celsijų. Džiūgauja tauta. Tiek metų laisvi. Gyventi, kurti, veikti. Ir… pjudytis.

Šiandien „Gimtasis…“ švenčia laikraščio 75-metį. Nors prieš dvidešimtmetį interneto proveržio orakulai skelbė popierinių laikraščių mirtį, jie apsiriko. Internetinė erdvė – kaip greitojo maisto patiekalas: užkemši skrandį ir sieki tabletės, kad jis nesustreikuotų. Ką perskaitei ekrane šiandien, po kelerių metų sunkiai atkapstysi. Norite žinoti, kaip rajonas gyveno prieš 75, 50, 30 metų? Gyvenimą rasite. Laikraštyje. Popieriniame.

 

Prie Dirdų

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
BombisTomas Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Bombis
Bombis

Apie viską, ir tuo pačiu apie nieko…. Beletristika
kaip vienas valdžiažmogis mėgo vartoti žodį KOKOFONIJA, “ teksto“ autorei klausimėlis??? kiek pagal celsijų?????????????????????

Tomas
Tomas

Visuomenė džiaugiasi mėro padejeja . Pirmyn Justina mes su tavim!!! 🙂