Gimtasis Rokiškis Akcentai Kelios dienos su pasididžiavimu, be celofanų

Kelios dienos su pasididžiavimu, be celofanų

120
2

Šią savaitę „Gimtojo…“ internetinės svetainės skaitytojus kaip niekad domino turistinės naujienos, šventės. Didelio susidomėjimo sulaukė „Levandų Vanagynėje“ jau šį sekmadienį vyksianti atvirų durų diena, kurioje atvykstančiųjų lauks edukacijos, žaidimai, terapiniai meditacinių instrumentų garsai. Domino ir naujoji poilsiavietė „Dviragio slėnis“, svečius žavinti veiklomis, patogumu, gaivaus oro gūsiu bei privatumu. Tiesa, pastarąja susidomėję ne tik rokiškėnai, bet ir poilsiautojai iš visos Lietuvos, tad norint rezervuoti norimą datą poilsiui – reikėtų suskubti. Koks gyvas rajonas su veiklomis, turistinėmis naujienomis!

Vis dar itin skaitomi straipsniai apie Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventę, vykusią prie Krašto muziejaus, kiti, negalėję gyvai dalyvauti, skubėjo sužinoti, kaip Kriaunos atšventė 518-ąjį gimtadienį.

Žinoma, populiaresnė tema už šventes ir naujienas – pirmadienį Rokiškio prekybos centre „Maxima“ dėl galimo signalizacijos sistemos gedimo trumpam dingusi elektra, dėl kurios buvo paskelbta evakuacija. Sulėkė žmonės paskaityti, tai kas gi ten nutiko, o, pasirodo, nieko įdomaus – perkrovus signalizacijos sistemą ir įsitikinus, kad parduotuvėje tiek darbuotojams, tiek lankytojams yra saugu, po 15 min. parduotuvės veikla buvo atnaujinta. Tiek to įvykio.

Tokios tos mūsų krašto naujienos, kurios taip pat turėjo prieš ką nublankti. Kur kas įspūdingesnis vaizdas šią savaitę buvo sostinėje.

NATO viršūnių susitikimas. Kelias dienas tik apie tai ir buvo šnekama, tik tai ir rodoma per televizijos ekranus. Lietuvos vardas pastarąsias dienas mirgėjo pasaulinėje žiniasklaidoje, kokia garbė – pas mus „dideli žmonės atvažiavo tvarkyti didelių reikalų“. Daugelis skubėjo į Vilnių bent akies krašteliu pamatyti pasaulio lyderius, išvysti pirmąsias ponias, didžiavosi tuo, kas vyksta, na, gal tik vilniečiams kiek daugiau nesklandumų kilo, kai kamščiuose teko praleisti ir po kelias valandas. Bet ir dėl to sostinės gyventojai neatrodė labai pasipiktinę, juk renginys nekasdienis.

Pailsėjome nuo aktualijų apie celofanus, lobovus, atitrūkome nuo Suodaičių melodramos, nešmėžavo vatnikai.

Tiesa, apie celofaną reikėtų pridurti, kad į eterį jam visgi pavyko išlįsti – filmuotoje medžiagoje jis aiškina neturintis nieko prieš Ukrainos tautą, bet Vilniuje kur tik pamatęs šios tautos vėliavą skuba ją nukabinti. Čia galima pridurti ir tai, kad Ukrainos prezidentas V. Zelenskis, prieš išvykdamas iš Lietuvos dėkojo už kiekvieną Ukrainos vėliavą Vilniuje, kurių buvo labai daug. O celofaninių būta ir daugiau – vieniems toks Ukrainos vėliavų vaizdelis nepatiko, mat pasijuto lyg Ukrainoje būdami. Na, ar tikrai dabar kas nors norėtų jaustis lyg Ukrainoje?.. Pas mus šventė, pas juos – kova.

Galbūt tai – geras priminimas, kad kovotojams ir toliau reikia pagalbos-paramos.

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Lietuvis
Lietuvis
2023 22 liepos 5:42

Rašinėlio autorė neverta Antano pirštelio

ditė
ditė
2023 17 liepos 18:46

lakoniškai ir aiškiai..puiku..geras “akcentas”..