Gimtasis Rokiškis Akcentai Kai penki sugniaužti pirštai tampa nesustabdoma jėga

Kai penki sugniaužti pirštai tampa nesustabdoma jėga

1229
2

Visai neseniai bendravau su vietos verslininku. Taip jau įvyko, kad kalba pakrypo nemalonia linkme – apie rajono valdžios ir verslo kibirkštis. Žinoma, nieko naujo neišgirdau, bet padiskutuoti buvo įdomu. Liūdniausia, kad verslininkas, kiek galėdamas, kentėdavo vieną ar kitą valdininkų išsišokimą, tačiau ne šį kartą. Po paskutinės nelaimingos istorijos, jis trenkė kumščiu ir pasakė – mano paramos miestui nebebus. O jis tikrai būdavo dosnus ir duodavo kiek galėdavo…

Po pokalbio supratau, jog už nesutarimų sienos kunkuliuoja asmeninės aistros ir principai. O nuo šios „ligos“ greitų vaistų nėra. Verslininką taip pat suprantu… Ar įmanoma šią nesutarimų piktžolę greitai ir apskritai – išnaikinti? Tikrai nežinau, bet, žinokite, ieškoti toli gero pavyzdžio nereikia. Yra tokia atskira „Velykalnio“ bendruomenės respublika. Ten galioja kiek kitokie „įstatymai“, bet, sutikite, labai geri. Ten „valstiečiams“ būtų tikras rojus – jokio alkoholio, sportas, sveika gyvensena. Kažkuria prasme turime savuosius Naisius.

Šios bendruomenės pirmininkas Stasys Mekšėnas iki skausmo visiems kartoja, jog kažką sukurti ir išlaikyti galima tik sujungus valdžios, verslo, jaunimo ir bendruomenės jėgą. Nieko naujo, bet žiūrėkite, kaip viskas veikia ir toliau neša tik gėrį.

Ne paslaptis, jog šis gėris buvo kuriamas ir ant savanorystės pamatų. Šis atsidavimas toliau įtraukia vis daugiau šios bendruomenės narių ir gyventojų. O ar visa tai galime perkelti visam miestui? Į šį klausimą savo rašliavoje tikrai neatsakysiu. To turėtumėm paklausti kiekvienas savęs, ar mes norime gyventi geriau?

Netrukus išsipildys viena mano svajonių, gal ir per greitai sakau, bet laikas taip sparčiai bėga, tad šioji tikrai nebepabėgs. Rugpjūčio pradžioje Rokiškio apylinkes sudrebins tarptautinis renginys – „Samsonas Rally Rokiškis“ lenktynės. Taip, esu šio sporto entuziastas, tačiau tikiu, jog šio renginio atėjimas į mūsų rajoną pakels mus vienu laipteliu aukštyn. Na, ką jau čia vienu… Su ralio organizatoriais teko paplušėti ir įtikinti rajono verslininkus bei rajono valdžią, kad toks renginys mums yra reikalingas. Būtent mums, mūsų rajonui, mūsų žmonėms, mūsų ateičiai… Nesvarbu, koks bus mano vaidmuo tą savaitgalį: būsiu žurnalistas, paprastas žiūrovas ar ant kaklo ryšėsiu juostelę su užrašu VIP.

Prisiminiau kitą nuostabų pavyzdį, kuris visai neseniai nutiko už Atlanto. Vos prieš pora mėnesių Puerto Riko gubernatorius paskelbė, kad šalis nebepakelia įspūdingos sumos skolų naštos ir bankrutuoja. Tačiau nutiko stebuklas – prie šalies ekonomikos gelbėjimo prisidėjo viena daina – pasaulį pavergęs hitas „Despacito“.

Taigi, pasauliniu vasaros hitu tapusi puertorikiečių daina padidino turistų susidomėjimą savo šalimi net 45 proc.! Nepaprasta ir žavu. Kaip tai pavyko padaryti? Magijos čia jokios nebuvo. Dainoje skambanti viena frazė bei vaizdo klipe rodomi akį traukiantys istorinio Puerto Riko pajūrio miestelio vaizdai sužavėjo turistus taip, kad jie panoro aplankyti tą vietą. O vietos kelionių organizatoriai taip pat nesnaudžia – rengia specialias ekskursijas, sudarytas pagal tai, kur buvo filmuojamas būtent šis klipas.

Mums, turiu omenyje, Rokiškiui, pritraukti turistų tikrai nepadės joks geras „gabalas“. Tačiau einame teisingu keliu: mūsų rajonas pradėjo rengti tarptautinio lygio renginius.

Prieš keletą dienų išgirdau labai paprastus ir nuoširdžius žodžius: „Aš myliu savo kraštą ir jo žmones.“ Taip, tai buvo skirta Rokiškiui… Tai ar myli savo kraštą?

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
juokas
juokas
2017 22 liepos 18:40

cha….apart reklamos daugiau jokios minties…apie ka rasinelis?

Sigis
Sigis
2017 22 liepos 12:02

Žinau kas psakė paskutinio sakinio žodžius! Manau, kad ir dauguma rokiškėnų žino! Tik jo vardo negali minėti spauda!