Aktyvios bėga vasaros dienos – renginiai, mugės, jaunuolių pilnas miestas. Tik štai jau paukščiai pradėję kelionę į šiltuosius kraštus pranašauja nenumaldomai atskubantį rudenėlį su trumpėjančiomis dienomis, vėstančiu oru, užmiegančia gamta. Negalvokit, nepamiršau, aišku, – ir su augančiais koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičiais.

 „Per teliką nieko daugiau nerodo, tik kovidą“ arba „Nu va, prasidėjo karas Ukrainoj, nebeliko kovido“, – labai girdėta, ar ne? Deja, viskas liko. Vieniems įgrisusi ta kovido tema, kiti nerimauja, kad informacijos stinga. Skambina man skaitytoja Ona ir teiraujasi, ar aš kuruoju sveikatos puslapį. Vėliau klausia, kodėl apie kovidą nieko nerašau pastaruoju metu. Aiškinamės tada, kodėl svarbu apie tai rašyti, informuoti žmones ir apie kelis atvejus rajone, o kai skaičiai pradeda augti – būtina rašyti ir rašyti. „Pradės augti“, – pagalvojau. Ar žmonės nusiteikę trečiąjį rudenį pasitikti su raktiniais žodžiais „banga“, „atmaina“? Na, svarbu antraštėse neskalambytų „karantinas“, „griežti ribojimai“, „draudimai“.

O šiaip, rokiškėnai laukia ralio. Vieni ruošiasi, kiti rūpinasi, ar rajonas pasipuošęs tinkamai. Čia – apie Juodupės gatvėje trūnijusį konteinerį. Kiek anksčiau rašėme – skaitytojas Stasys buvo pasipiktinęs, kad kasdien pravažiuodamas ta gatve turi žiūrėti į šalikelėje numestą konteinerį. Juk taip akį rėžia ne vietoje paliktas daiktas. O tą daiktą paliko principingasis vyrukas. Parašėm straipsnį, nieko nevyksta – nei vyrukas jo pasiima, nei šiukšlių išvežimo įmonė. Principų kovos. Vėl paskambino man Stasys ir sako: „Ralis tuoj, visa Lietuva suvažiuos ir tikrai ne į konteinerį pažiūrėt. Ot gražu bus, sakys visi paskui, kad rokiškėnams dzin, kad čia mėtosi sulūžę konteineriai. Kažin, jeigu aš su priekaba važiuodamas tą konteinerį paimsiu ir išmesiu? Arba gerą darbą padarysiu, arba nusikaltimą – kaip dabar žinot, ar gero norėdamas pats nubaustas neliksiu?“ – klausė Stasys. Jau kitą dieną atsakymo į šį klausimą ir nereikėjo – konteinerio nebeliko, švaru, gražu. Kas aptvarkė „gerbūvį“ prieš ralį – neaišku. Miesto seniūnas netiki, kad tiek laiko savo principus rodęs gyventojas galėjo užbaigti šį reikalą ir susitvarkyti, bet ir įmonė, atsakinga už šiukšlių išvežimą, nefiksavo, kad konteineris buvo paimtas. Na, juk svarbiausia – tvarka.

Pasirodo, jos nebuvo Pandėlyje vykusiose Oninėse. Jau pirmadienį pasipylė komentarai ir skambučiai švente nusivylusių žmonių. Apie tai išsamiau straipsnyje „Oninės Pandėlyje – tik išrinktiesiems?“ Beje, jis „Gimtojo…“ internetinėje svetainėje iškart tapo savaitės skaitomiausiu. Tai labai jautri tema gyventojams, nes prašymai paviešinti tuos ir tuos komentarus, parašyti tą ir aną, liepti pasiaiškinti tam ir anam pilasi kasdien nuo šventės. Vieni įskaudinti, kad nebuvo priimti į uždaru tapusį koncertą, kiti aiškina, kad koncertas neįvyko, nes buvo atšauktas, rengta tik suplanuota baltoji vakarienė, į kurią bilietai senų seniausiai išpirkti. Panašu, kad ši istorija tęsinį dar turės. Laukite.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: