Į langus vis dažniau beldžiant lietui ir dideliam vėjui, po truputį pradeda jaustis niūrūs ir tamsūs rudens vakarai. Pasak specialistų, rugsėjis buvo vienas iš šalčiausių mėnesių per N metų. Nors turbūt to niekas per daug ir nepajuto, čia lyg Palangos verslininkų eiliniai blogiausi metai istorijoje.

Tiesa, metai tikrai gali būti blogiausi, tik nebe vien Palangos, o visiems verslininkams ir eiliniams gyventojams… Elektra brangsta, vanduo brangsta, dujos brangsta, maisto produktai brangsta, o infliacija Baltijos šalyse pati didžiausia. Kas šiais metais nebrango? Turbūt brango viskas. Oficialus statistikos portalas rodo, kad vidutinė mėnesio alga Lietuvoje, atskaičiavus mokesčius, rugsėjo mėnesį siekė 1116 eurų. Įdomu būtų palyginti vidutinę algą Lietuvoje ir provincijoje, tarkime, Rokiškyje. Turbūt dauguma gyventojų uždirba mažiau nei Lietuvos vidurkis, o tą vidurkį sugeba iškelti didieji miestai. Ką jau kalbėti apie pensininkus, kuriems dar labiau teks susispausti ir taupyti.

Labiausiai iš tikro pikta dėl Lietuvos Vyriausybės ir Prezidentūros bendravimo. Kartais tikrai atrodo, kad šios dvi institucijos kaip du susipykę draugeliai bendrauja per trečią draugą, žiniasklaidą. „Perduok jam, kad jei jis toks…“, „O tu jam perduok, kad jis anoks…“ Kaip vaikų darželis, kurį visi turime stebėti ir tikėtis, kad jie susitaikys ir pasieks bendrą sutarimą bei nuomonę. O iki tol kenčiame mes, eiliniai Lietuvos gyventojai. Maža to, atrodo, kad visi sprendimai priimami „10 kilometrų aplink Seimą“ principu, kada pamirštami mažesni miestai, kaimai ir pavienės sodybos, o Lietuva baigiasi būtent už tų 10 kilometrų nuo Seimo.

Kad ir kaip nesinori negatyvo, panašu, kad tai tapo daugumos Lietuvos gyventojų kasdienybe. Prasidedantis šildymo sezonas, trumpėjančios dienos – visa tai receptas dideliems mokesčiams. Nebekalbu apie verslus, kuriems tai taps dar didesne našta, o dalis jų bus priversti užsidaryti arba bent jau laikinai stabdyti veiklą. Deja, Vyriausybės rekomendacijos „išjungti nenaudojamus buitinius prietaisus iš elektros lizdo“ kažin ar smarkiai padės sumažinti elektros sąskaita…  Tikėkimės, kad galbūt netyčia Vyriausybė atras būdų, kaip pagelbėti eiliniams Lietuvos gyventojams, o ne tik kalbėti apie tai, kad Lietuvos tautos atstovo atlyginimas santykyje su vidutiniu darbo užmokesčiu yra mažesnis nei Vokietijoje, Estijoje ar Prancūzijoje. Šiuo momentu tai tikrai atrodo ciniškai.

Tiesa, pabaigai visgi galbūt galima pasidžiaugti vieninteliu dalyku: romantiški vakarai su žvakėmis tikrai turėtų sugrįžti į madą.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: