Gimtasis Rokiškis Akcentai Hello, „New look“, bye bye „New look“

Hello, „New look“, bye bye „New look“

573
1

Lietus. Tos debesų ašaros net ir kantriausiam įkyrėjo iki gyvo kaulo. Prakeikė jį paskandinto derliaus augintojai. Dar nėra buvę, kad dėl lietaus tektų rajone skelbti ekstremalią padėtį. Skęsta ir Panevėžys, plūstantis vandeniu nuo persipildžiusių upių, SOS šaukia kiti rajonai. Nors nieko panašaus į uraganų ir juos lydinčių potvynių nusiaubtą Teksasą, Karibų regioną, Dominiką, Puerto Riką, bet vis tiek labai žiauru. Ir labai blogai.

Ar lietus nuplaus ir miesto gimtadienį „Rokiškis – jauna širdis“? Štai kur klausimas, nes daug renginių suplanuota ne pastogėje. Kaip ir ūkininkų turgelis, į kurį, jei tik debesys prasisklaidys, laukiami gėrybėmis vežini ūkininkai. Jiems, paskendusiuose laukuose žegnojantiems derlių, – ne šventės galvoje.

Bet švęsti, nepaisant to, lis ar giedra, rasis kam. Keturias dienas. Nes tai – Lietuvos kultūros sostine tituluoto Rokiškio 2019-ųjų renginių repeticija.

Ketvirtadienis – pirmoji šventės diena. Miesto širdyje – Nepriklausomybės aikštėje – dieną – nė ženklo, kad šventė prasidėjo. Tik persišventusiųjų padaugėjo… Vienas, ropinėdamas apie ištuštėjusį gėlyną, pritraukė dėmesio: „pavargėlį“ gelbėjo iškviestos specialiosios tarnybos (medikai, policija).

New look. Taip pristatyta gimtadienio šventės pirmoji diena. Kažkodėl angliškai, lyg gyventume anglakalbėje valstybėje (išvertus į lietuvių kalbą – atnaujintas, naujoviškesnis…). Turbūt galima su tokia pozicija iš dalies

sutikti. Pirma – iki šiol niekada miesto gimtadieniai angliškai nereklamuoti, antra – nors švęsime keturias dienas, miestas – be akį traukiančių šventės pranašų.

Pernai miesto gimtadienio šūkis buvo „Lygiu aukštyn!“, šiemet – „New look!“ Kapstomės iš provincialumo?!

Didžiulėje it dvigulės lovos paklodė šventės programoje internautai  su žiburiu ieško, kur naujoviškesnis žvilgsnis? Kas bus tokio, ko nebūdavo anksčiau? Taip viskas pažįstama. Oi, yra dar niekada nebuvusi šventės „vinis“ – bus inauguruoti Rokiškio ambasadoriai, reklamuosiantys Rokiškį – 2019-ųjų Lietuvos kultūros sostinę, jų šventinė eisena į bažnyčią.

Gimtadienio organizatoriai kaip taupi, bet prieš svečius norinti pasirodyti labai dosni ir gabi virtuvės šeimininkė iš keturių dienų renginių sumaišė tikrą mišrainę – sukrovė viską, kuo įstaigos, visuomenininkai ir kolektyvai galėjo prisidėti. Kad visko būtų daug, kad visiems – pagal amžiaus grupes ar kategorijas…

Lietuvių patarlė byloja: „Iš didelio debesies – mažas lietus.“ Mieste, kuriame žmonių mažėja, gyventojams tektų dvejintis, kad galėtų sužiūrėti, kur kas vyksta. Betgi organizatoriai šįkart  nusprendė – renginiai tiksliniai, „pagal sekcijas“. Velnias koją nusilaužtų beieškant, kuriai kategorijai labiau pritiksi. Nieko tokio, jei plika akim to new look ir nepamatysi. Jis – ne šokoladinės spalvos kepurės baravykas…

Šmaikštaujama, kad pagal new look strategiją 2019 m. miesto gimtadienio proga bus galima kiekvienam rokiškėnui po individualų renginį. Jubiliejinis, pagal šiųmetę repeticiją, galima numanyti, bus ohohooo koks! Kaip sakė miesto galva, šiemet – eilinis gimtadienis, o visos jėgos ir idėjos kaupiamos, brandinamos jubiliejinei miesto šventei…

Neseniai Lietuvos piliečiai pakviesti siūlyti idėjas Lietuvai. Televizijos laidų vedėja Edita Mildažytė pasiūlė tris dienas be kritikos ir savikritikos. Sveikintina. Tik ką pakeis trys dienos, kai metuose jų – 365 (366)? Kaip ir šis miesto gimtadienis, kuriame turės progą pasipuikuoti rajono politikai, demonstruoti draugiškas šypsenas. O mažiau nė po savaitės, nusimetę kaukes, jie vėl kūrens nesutarimų laužą kryžiuodami ietis rajono tarybos posėdyje: opozicija kausis su pozicija, nebėra vienybės net kai kurių partijų skyriuose, o ir tarp valdančiųjų pakvipo išdavystėmis…

Taigi viskas – tuo pačiu ritmu. Ir amžinu ratu, kaip gyvenimas, metų tėkmę įrėmindamas lygiadieniais – rudens ir pavasario akimirkomis, kai Saulė atsiduria dangaus pusiaujo ir ekliptikos susikirtimo taškuose, kai ilgumu susilygina diena ir naktis.

Rudens lygiadienis, paženklintas Svarstyklių ženklu, kai Saulė pereina iš šiaurinio dangaus į pietinį, atšvęstas rugsėjo 22-ąją, antrąją miesto gimtadienio dieną. Šią Baltų šventę (Dagos, arba Rudens lygės) pavadinome Baltų vienybės diena. Istorinis Moškėnų piliakalnis – ideali vieta ją švęsti. Bet vėlgi: uoliai išpažįstantys krikščionybę į piliakalnį nekopė ir mūsų probočių pagonių negarbino.

Gerai, kad bent atsibodusį lietų galime visi vieningai keiksnoti – solidariai su mūsų žemdirbiais ir gimtadienio šventės organizatoriais bei dalyviais.

Saulėto oro, geriausių įspūdžių ir susitikimų, pilnų krepšių gėrybių ir šviesių jausmų kupinos širdies gimtadienį švenčiančiame mieste. Ir visai nesvarbu, kad šventė – būsimų renginių repeticija. Hello, „New look“, bye bye, „New look“ (sveikas, naujoviškesnis požiūri, ir sudie…)

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
New look
2017 24 rugsėjo 0:59

O šventė vyksta ir daug dalykų naujų, kad ir kokie kandūs straipsniai bandytų tai paneigti. Gal pakaktų ateitį į tuos new look renginius, deja žurnalistų nematėme.