Gimtasis Rokiškis Akcentai Gimtadienio palinkėjimai

Gimtadienio palinkėjimai

520
0

Šį savaitgalį visi keliai veda į… Rokiškį. Miesto šventė, miesto gimtadienis, rokiškėnų susitikimas – kaip pavadinsi – nepagadinsi. Sakoma, kad savam krašte ir tvoros žydi. Gal kartais rokiškėnai ir paburnoja, kad mieste kažko trūksta, tačiau, labai norisi tikėti, tik iš noro, kad gyventi būtų gražiau, šviesiau.

Dar iki šventės virė diskusijos, kokia ji turi būti, kas pasirodys ir t. t. Koks Rokiškis atrodo patiems rokiškėnams ir svečiams, laikraščio puslapiuose klausėme savo pašnekovų. Daug pastebėjimų, bet vienas bendras – šventės nuotaika priklauso nuo mūsų pačių. Kiekvienas matome tai, ką norime matyti, girdėti.

Kol kas tenka apgailestauti, kad Rokiškyje, kaip ir visur, trūksta jaunimo. Gal tai pasikeis, gal ateis naujas supratimas, kad dideliame mieste gera tik dirbti, o mažame – gyventi. Nuotolinė darbo vieta jau nebėra utopija, o darbo vietų, kuriose reikia „gyvo“ žmogaus, atsiras ir čia. Toks pamąstymas neatrodo nereali svajonė. Kas žino, gal per 600 metų miesto gimtadienį Rokiškyje gyvens 50 tūkstančių gyventojų. Būtų šaunu!

Kurkime naujas tradicijas, naujus papročius, burkime žmones. Ar ne smagu būtų per miesto šventę paskelbti metų rokiškėną. Žmogų, kuris daugiausiai prisidėjo gražindamas ar garsindamas šį kraštą. Gal per metus pagalvokime kartu, ko labiausiai reikia Rokiškiui, ir iki kitos šventės tai padarykim – ne per kokias europines paramas, o savo darbu. Štai jau metų metus kalbame apie parką prie Rokiškio krašto muziejaus. Pavasarį vyksta talkos, bet anapus dvaro esančio kemsyno tik maža dalis tvarkoma – ten šlapia ir ten ne vienos dienos darbas. O jeigu taip visi kartu – kas kuo galėdamas prisidėtume. Gal vienas žiniomis, patarimais, kitas technika, o mažasis gyventojas su grėbliuku ateitų už rankos vedamas tėvų. Tikrai pasikeistų ta vieta, ir per kitą miesto gimtadienį turėtume ką parodyti. Tai tik pasiūlymas, nes dažnai išgirstame, kad kritikuoti moka visi, o pasiūlyti idėjų nėra kam…

Kai sveikiname žmogų gimtadienio proga, linkime jam sveikatos, laimės, sėkmės, pinigų. Palinkėkime to paties ir savo kraštui – tinka kiekvienas palinkėjimo žodis. Norime, kad čia gyventų sveiki žmonės, kad būtų kam juos gydyti. Norime, kad visi jaustųsi laimingi, mylimi, darbe lydėtų sėkmė. Norime, kad į miestą ateitų investicijos, kurios sukurtų naujas darbo vietas čia gyvenantiems.

Ar pastebėjote: linkėjimai miestui, o kalbame apie žmogaus gerovę. Bet juk miestas, kraštas tai ir esame mes patys, taigi ir gimtadienis mūsų visų. Neturi būti mano ir tavo – turi būti MŪSŲ!

Pasidžiaukime, kad gimėme, užaugome, jaunystę praleidome, o gal senatvės sulaukėme čia – savo gimtajame Rokiškyje!

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus