blank

Marius PLEČKAITIS

Artėja pavasaris, savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Kitais metais – Europos Parlamento, Seimo. Galvoje jau dėlioju galimus maršrutus link rinkimų apylinkės. Juk vienintelė lietuvio, kaip tikro demokratijos mylėtojo, prievolė – kas keletą metų nueiti kažką pakeverzoti ant lapelio, ir vėl porą metų į sveikatą sau nosį krapštyk, o jei pritrūksta pilietinio įsitraukimo – visada galima kokį piktą komentarą internete suraityti.

Šį kartą balsuosiu už kažką naujo, už… Demokratus vardanlietuvius! Juk negali tiesiog apsiskelbti demokratu, o išties būti koks nors prisitaikėlis! Tikiu, tarp jų nėra buvusių kairiųjų, prastūmusių laukinės dešinės Darbo kodeksą, ar kokių nors partizaninio asfaltavimo entuziastų, besirimuojančių su „durnelis“… Demokratai dirba Vardan Lietuvos, ne vardan savęs ar prieigos prie lovio!

O gal balsuoti už Nacionalinį susivienijimą? Kritiška polemika ir tautiški pamfletai – jau pusė darbo. Tikiu, savo negausiame, bet intelektualiame ratelyje ras, kam išdalinti jiems jau paruoštus ministerių portfelius. Kas žino, gal gavę politinės galios, jie netgi atkurtų Lietuvą Vytauto sienomis… Ar bent skeltų gerą antausį Lenkijai, klibinusiai mus praįjusio šimtmečio pradžioje. Du Vytautai: Sinica ir Radžvilas – Don Kichotas ir Sančas Pansa, Betmenas ir Robinas, pistoletas ir duslintuvas… Tikiu, kad smetoninės Lietuvos elitas eis balsuoti kartu su manimi!

Bet gal laikas surimtėti ir nuo naujokų bei autsaiderių pereiti prie suaugusiųjų stalo. Balsuosiu už TS-LKD! Jie tikrai gebės toliau palaikyti tvarką šalyje. Juk jie moka taupyti laiką bei kitus resursus ir partijos vadovą supaprastintu būdu renkasi iš vieno varianto. Dargi baigs liberalizuoti energetiką ir tuo pačiu išnaikins visus tuos galo nesuduriančius verslininkus-varguolius – kam gi mums tokių reikia, juk yra vienaragiai… Tikiu, kad su savo jaunaisiais partneriais liberalizuos ir visa kita, ir nebeliks to baisaus viešojo sektoriaus! Kaip mane purto važiuoti tais nemokamais keliais, leisti atžalas į kelis eurus kainuojančias švietimo įstaigas, o jau ta stringanti, bet, kai reikia, suveikianti valstybinė sveikatos apsauga – geriau neklauskit… O ant kitų savivaldos rinkimų galutinai panaikinsim tuos juokingus visuomeninius rinkimų komitetus, ir liksim su senom gerom partijom. Amen.

Konservatoriai visgi per drungni, bijau, kad visko taip greitai nesugriaus. Balsuosiu už Laisvės partiją, nes manau, kad problema yra bundanti vidurinioji klasė! Gauti 2000–3000 į rankas – kažkaip nei šis, nei tas. Aš manau, turi būti arba 1000, arba 10000. Pirmuoju atveju esi sunkiai dirbantis, bet „semečkoms“ užsidirbantis žmogėnas kokiam nors dievo pamirštam ceche, antruoju – gerbtinas verslininkas, CEO ar vienaragio viršila. Taigi, kad toliau gerai dirbtum, tau reikia pajamų mokestį prikirpti, „Sodros“ lubas pritaikyti. Vargetos tegu moka tuos mokesčius, vis tiek pinigus tikriausiai pragers ar praloš… Ką jie supranta apie gyvenimą? Mažiau vidutinių svajonių, daugiau – didelių!

Na gerai, neapgaudinėkime savęs, netinka ir laisvėnai. Dar užsikabins už kokių gėjų teisių ar kanapių švirkštimo legalizavimo! Geriau jau rinksiuos socialdemokratus. Juk jie turi charizmatiškąją sekretorę, atsiprašau, pirmininkę – Viliją Blinkevičiūtę! Vilijos romumas man įstrigo dar vaikystėje. Ir ji visiškai nepasikeitė! Kaip buvo, taip ir yra bobučių džiaugsmas ir lietuviškosios kairės vertybių įsikūnijimas! Daro ne per daug, gerai pagalvoja, ką sako, dėl to dažnai nieko nepasako. Užtat į ją labai miela žiūrėti, taip ir matai seną-gerą nomenklatūrą: pirtys, suokalbiai, dailiai nudažyti dar kvepiantys dažais suoliukai ir greta kažką pakiliai porinantis partietis… Tikiu, socialdemokratai – tai žodžio žmonės. Šį kartą progresinius mokesčius jau tikrai įves! Ir tikrai niekas iš jų nekiš jokių pasibaisėtinų mažumų teisių!

Bet grįžkime prie liberalų. Juk turime nuostabųjį Liberalų sąjūdį! Liberalas – tai žmogus, besirūpinantis ne tik kažkokiom archajiškom idėjom, bet nepamiršta ir savęs kaip asmenybės, savo laisvių, turi ir išlaikytą savigarbos jausmą. Dėl to šios partijos nariai šnairai žiūrės į visokias dėžutes ir kyšiukus. Su verslu jie sutaria gerai, vieni kitus gerbia ir iš kelio neveda, nes žino – nepavyks. Jokio paraščių lobizmo čia būti negali! Verslas, politika ir žiniasklaida yra kaip trys trikampio kraštinės – visos eina kampas kampan. Dar geriau, kai viskas vienose rankose. Tada ir problemų mažiau, ir pinigų daugiau, ir valstybei niekas netrukdo judėti į priekį! Ech, tie liberalai… Tikiu, kad su jais tokie keiksmažodžiai kaip didesnis perskirstymas, pajamų nelygybės mažinimas ir mokesčių vienodinimas liks, kur priklauso – Pasaulio banko specialistų prezentacijose.

Už kažką dar aš tikrai norėjau balsuoti? Ak taip, paskutiniai, bet ne patys blogiausi: Darbo partija bei valstiečiai-žalieji. Tai jokie mosprojektai, kaip koks žymus ekonomistas pasakytų! Tai jokie koncernų savininkų žaislai, kaip kitam pasirodytų! Ir tikrai ne regionų kunigaikščių įrankiai pinigėlių įsisavinimui! Ne! Tai kerinčios ledų šventės, tai kvapą gniaužiančios muzikos ir blaivybės fiestos, tai taip regione reikalingų darbo vietų kūrimas ir gebėjimas nekonfliktiškai spręsti geopolitinius patus… Juk kam pyktis su kaimynais, reikia biznį daryti! Ech, Realpolitik… Mano dūšia su Jumis, draugužiai.

Tiek daug gerų kandidatų – net galva apraibo. Vieni puikesni už kitus. Gerai, kad dar galiukas iki pavasario, o tai iš tos meilės begalinės dar biuletenį suplėšytum.

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Linas
2023 16 sausio 15:50

Sunku išsirinkti, kai po rinkimų išrinktiesiems pažadų įgyvendinimas virsta n-taeilio prioriteto darbais, tokiais pačiais paverčiami ir mažesniųjų koalicijos partnerių įsipareigojimai rinkėjams. Bet blogiausias sprendimas būtų išvis nebalsuoti, taip suteikiant daugiau šansų patvorių, ledų iš dangaus ir išblaivinimo per kadenciją stebukladariams.

Paskutinį kartą redagavo 4 Mėnesiai Prieš Lin
Bliūdas
Bliūdas
2023 14 sausio 16:44

Man tai geriausia, kai žmogui vos 30 (tikriausiai) ir jam “iškyla” vaizdiniai nepriklausomybės laikų, “tarybinių” laikų, “nomenklatūros”… Vaikeli, gal geriau nesidaryk gėdos su tokiais “straipsneliais”, juokinga…

Aldona
Aldona
2023 14 sausio 13:40

Pagaliau su dideliu malonumu perskaičiau taip retai šiame laikraštyje spausdinamų . įdomių pamąstymų.ŠAUNUOLIS autorius

Rekomenduojami video: