blank

Ech, tas rugsėjis… Į mokyklas grįžtantys mokiniai, pasibaigusios vasaros atostogos ir didėjantis šurmulys mieste. Gera prisiminti laikus, kai didžiausia gyvenimo problema buvo pasiruošimas chemijos pamokos kontroliniam ir nereikėjo rūpintis visais tais „suaugusiųjų reikalais“. Beje, labai džiugu buvo vėl matyti veidus Rugsėjo 1-osios šventėje, nors ir trumpai, kol visi sugužėjo į mokyklas. Vis tiek geriau nei praėjusių metų „kaukių show“…

Mūsų rajonui tai taip pat svarbus mėnuo, vyksta bene dvi didžiausios šventės – „Obelinė“ ir Rokiškio gimtadienis. Sorry, prisipažinsiu nė karto per savo gyvenimą nebuvau „Obelinėje“ ir vos keletą kartų buvau Rokiškio gimtadienyje. Galbūt dėl to, kad nesu iš tų, kurie mėgsta didelius susibūrimus, šventes ir vakare stebėti, kaip apgirtę Jurgis, Antanas, Aloyzas ir Martynas plėšia lietuvišką šlagerį, nors šių, palyginti su kokiais 2015-aisiais, manau, smarkiai sumažėjo.

Mane visada žavėjo šių dviejų renginių „lenktynės“: kurie sumanys geriau ir įspūdingiau. Vieni atsiveža geresnių atlikėjų, kiti parengia geresnę dienos programą; kitais metais viskas apsisuka ir taip ratu. Tai į naudą šioms šventėms. Įdomu, kokių kalbų girdėsime po šių metų renginių.

Ir Lietuvoje rugsėjo mėnesį du itin svarbūs renginiai (ar eitynės), kurie bene kiekvieną minutę skaldo vis daugiau Lietuvos piliečių į dvi stovyklas: už tradicinę šeimą ir jos vertybės ir už laisvę būti tuo, kuo esi gimęs. Vieni rėkia: „Baikite čia rodytis, gyvenkit sau!“ Kiti: „Leiskite mums būti tuo, kuo esame, ir neteiskite mūsų!“ Man asmeniškai gaila, kad vis dar atsiranda „budulių“, kurie rėkia, grasina ir „imasi veiksmų“, kad sustabdytų renginį (ar eitynes), o dauguma ateina iš tos tradicinės šeimos pusės. Nekalbu apie plakatus ar skanduotes, kalbu apie tuos, kuriuos tenka tramdyti policijos pareigūnams ir kurie giriasi nuotraukomis socialiniuose tinkluose iš policijos automobilių, neva „už Lietuvą atstovėjom“.

Visai netikėtai sutiktas keliautojas Emmanuelis man pasakė: „ Pasaulyje nėra blogų žmonių. Taip, yra žmonių, kurie klysta, kurie daro klaidų to nesuprasdami, bet jie nėra blogi. Visi žmonės yra mažiau ar daugiau geri.“ Manau, kad Lietuva dar nesuaugo ir neturi pakankamai tolerancijos, kad visi čia gyventų lygūs ir neengiami būtų tuo, kuo gimė. Istorijoje tikrai turime pavyzdžių, kurie pakeitė šalies ar net viso pasaulio požiūrį, manau, taip nutiks ir pas mus. Deja, šie renginiai (ar eitynės), kaip ir skiepų klausimas, suskaldė Lietuvą taip, kaip turbūt dar nėra buvę nuo mūsų nepriklausomybės atkūrimo dienos. Panašu, kad nuo rugsėjo 13-osios įvesti papildomi reikalavimai dėl pandemijos lietuvius dar labiau suskaldys… Šie metai tikrai yra vieni prasčiausių vertinant mūsų nuotaikas, tikėkimės, kad kiti bus kur kas geresni.

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Ciatasbudulisismitingo
Ciatasbudulisismitingo
2021 12 rugsėjo 10:34

Klausimas Gimtojo rokiskio redakcijai. AR nemanot kad tam tikri jusu straipsniai formuoja tam tikras neigiamas nuomones kurio s neatitinka realybes? Kodel kaskart Skaitant stanio straipsnius visa laika yra reiskiama jo asmenine nuomone ir isitikinimai ? Man pvz visai neidomi jo nuomone apie Obelines ar rokiskio svente kai tuo tarpu jis pats pasake jog yra retas tu svenciu lankytojas . Antra Koks jo reikalas visos tos eitynes?Manau laikrasciai turetu buti nesaliski o ne brukti savo nuomone kiek ir kokie mes cia dar “nesuauge “ ir “netolerantisk” O ir straipsniu stilius visai neatitinka sio laikrascio. Pvz zodelis “Sorry” jus isverskite ji ten… Skaityti daugiau »

Tadas Blinda
Tadas Blinda
2021 11 rugsėjo 19:59

:(.

Last edited 5 Dienos Prieš by Tadas Blinda