blank

Keistokas tas rudens vidurys – vieną rytą išėjus į lauką atrodo, kad visos spalvos dingusios, kai niūrus rūkas ritasi žeme, o medžius užgožia pilkas dangus, kitą rytą tarsi siela atsigauna, kai vaizdas ryškus, o oras – gaivus, primenantis ankstyvą pavasarį, kai dar aplinkui sniegas, bet įkvėpto oro gurkšnis nebe toks stingdantis. Tuo dar tik džiaugsimės laukdami atbundančios gamtos, o dabar apie esamą laiką primena tik ant medžių tebekabantys pavieniai, dar vėjo nenudraskyti, jau parudavę, o kai kur dar gražias spalvas išlaikę lapai.

Netrukus suksime laikrodžio rodykles viena valanda atgal, gyvensime žiemos laiku. Maža to, kad dėl slegiančio rudeniško oro suprastėja emocinė būklė, tai dar ir laikrodžio sukiojimai blogina ne tik žmonių, bet ir gyvulių savijautą. Specialistai pataria kasdien eiti miegoti po keliolika minučių anksčiau, kad organizmas lengviau priprastų. Galbūt tai reikėjo daryti jau anksčiau. Visiems reikės priprasti.

Dar 1980 metais visos ES valstybės narės nutarė dukart per metus persukti laikrodžio rodykles, esą tai leistų racionaliau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau dabar daugumai europiečių tokios praktikos atsisakymas reikštų viena problema mažiau. Prieš ketverius metus Europos Komisija vykdė apklausą, kuri parodė, kad iš 4,6 mln. respondentų europiečių net 84 proc. nepalaiko laiko sukimo, jie – už tokios praktikos atsisakymą. Europos Sąjungos Taryboje diskusija šiuo klausimu tebevyksta, bet tai – neprioritetinis klausimas, todėl galimai dar teks palūkėti sprendimų.

Persuksime laikrodžius, o vėliau važiuosime lankyti artimųjų kapų. Į kelius išriedės daugybė automobilių, tarp kurių ir kartą per metus prie vairo sėdantys senjorai, o kur dar miško gyvūnai, todėl būtina būti budriems, atsakingiems vairuotojams.

Kapų žvakutės išpirktos, gėlės iš prekiautojų iššluotos, pagerbsime artimųjų atminimą. Žmonės tai daro gausiai, negailėdami pinigų net ir tiems daiktams, kurie po dienos ar kelių nuguls į perpildytus šiukšlių konteinerius. Praeis tai, prasidės Kalėdų laukimas, dovanų pirkimo karštinė. Sakysite, šie metai bus kitokie, nes pabrangus dujų, elektros, maisto kainoms žmonės taupys? Bus kuklesnės ne tik dovanos, bet ir Kūčių stalas? Sprendžiant iš to, kaip rokiškėnai negailėjo pinigų kapinių puošybai, panašu ir savo gyviems artimiesiems skirtoms dovanoms nebus gailima. Juk esame mokomi taupyti – gyventi šaltai, tamsiai, be kavinių, linksmybių, išvykų.

Na, o iš šių dienų aktualijų – „Gimtojo…“ internetinėje svetainėje skaitomiausiu tapo straipsnis apie į Rokiškio merus kandidatuosiantį A. Vagonį. Prisimintas ir juokelis apie indų fabrikėlį Rokiškyje, o tiek daug kartų komentaruose parašyto žodžio „komunistai“ dar ir istorijos vadovėlių diskurse reikėtų paieškoti. Mažai ką nutuokiančiam komentuoti nederėtų, bet paskaityti verta.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: