blank

Šią vasarą itin populiariu tapo keliauti iš anksto neplanuojant – tiesiog sėdi į automobilį ir spontaniškai sprendi, kur važiuoti. Iš pradžių toks keliavimo būdas pasirodė kiek keistokas, juk įprasta prieš keliaujant pasidomėti lankytinomis vietomis, įdomesniais objektais, dėl kurių neretai pasikeičia keliavimo kryptys, galiausiai – apgyvendinimo įstaigomis. Tokį keliavimo būdą atostogų metu teko išbandyti ir man.

Pasirodo, per karantiną tai buvo pats geriausias sprendimas – nieko neplanuoti, iš anksto nieko nerezervuoti, taigi – prie nieko neprisirišti. Net keliaujant po Lietuvą tokiu laikotarpiu buvo galima pamatyti gamtos įvairovę – važiuodami pro Uteną, Molėtus ir Vilnių Birštono link stebėjome auksine spalva nudabintus medžių lapus ir jais nuklotus šaligatvius. Toliau judėdami Klaipėdos link, per Šakius, Jurbarką, Tauragę ir Šilutę, kur kraštovaizdį keitė pušų gausa, pasijutome tarsi sugrįžę į žalią vasarą. Tik vėsus jūros vėjas priminė apie metų laiką.

Kelionės metu aplankyta daugybė miestelių ir parkų, praminta daugybė takelių – nereikėjo skubėti, „tilpti į laiką“, buvo galima vaikščioti po gražius senamiesčius kiek tik širdis geidžia. Matyt, vien todėl žmonės vis dažniau leidžiasi į tokias nesuplanuotas keliones – kaip smagu atsiriboti ne tik nuo kasdienybės, bet ir nuo skubėjimo. Bet visada reikia sugrįžti į realybę – pasinerti į monotoniją ir darbus.

Dviem savaitėms teko atsiriboti ir nuo kuruojamos sveikatos temos. Tik prieš išvažiuojant teko rašyti apie dešimt sergančiųjų COVID-19 mūsų rajone, o grįžusi radau aštuoniskart didesnius rodiklius. Na, lengvas šokas, kaip sparčiai judame karantino link.

Pagalvojus, kad jau spalis ir netrukus, kaip įprastai, žydruosiuose ekranuose viršų ims kalėdinės reklamos, prasidės dovanų pirkimai, kalėdinės eglutės paieškos ir kiti malonūs darbeliai, galvoje sukasi tik viena mintis – ar pavyks šiemet didžiąsias metų šventes paminėti su artimaisiais – tėvais, sesėmis ir broliais. Atrodytų, visas tas prieššventinis skubėjimas nublanktų prieš galimybę su šeimos nariais susėsti prie Kūčių stalo…

Atsiriboti nuo visko ir pailsėti – labai gera idėja, tačiau tik ne tuomet, kai kas nors priverčia. Pavyzdžiui, pandemija. Likime sveiki.

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments