Rasa Keliuotytė

Kaip visur, taip ir mūsų rajone, tačiau, kas Sėlos rytinėje apygardoje iš tiesų kandidatuoja ir konkuruoja rinkiminėje kovoje? Oficialiuose sąrašuose kol kas nurodyti keturi kandidatai, tačiau, žinoma, jų yra daugiau. Ir tie atvejai išaiškėja visai neoficialiai. „Gimtojo…“ žurnalistui pakalbinus vieną jauną, aktyvų ir veiklų žmogų (ką tokį, kaip suprantate, atskleisti negaliu) ir vos spėjus pokalbį paskelbti mūsų svetainėje – skambutis su perspėjimu: pakalbinot „sąrašinį“, skundas garantuotas. Bet oficialiuose sąrašuose kalbintojo nėra. Visi kandidatai bus paskelbti tik po rugpjūčio 7 d. Tai kaip atsekt tuos visus „sąrašinius“? Uždavus tokį klausimą Vyriausiajai rinkimų komisijai, atsakymas buvo netikėtas. Bent jau man. Pasirodo, dabar visų pašnekovų reikia pirmiausia paklausti – ar kartais jie nekandidatuoja į Seimą? Dėl atsargumo. Juokinga ir absurdiška. Tikras nonsensas.

Juolab kad pašnekovus renkamės ne pagal „sąrašus“. Pagal veiklą ir atsakomybes. Kai kurių pašnekovų neįmanoma kuo nors pakeisti, o kai kurių „sąrašinių“ net į galvą neateitų kalbinti, nes jie nesisieja su jokia konkrečia veikla, išskyrus rodymąsi ir kalbų sakymą kitų organizuotuose renginiuose. O kam tokia veikla gali būti aktuali? Rinkėjams?

Nebent tie rinkėjai, kaip kartais atrodo kandidatams, vis dar visiški „runkeliai“ didelėmis, bet tuščiomis galvomis, kurios apsvaigsta vien nuo „sąrašinių“ pasirodymo bendruomenės renginuke ar bažnyčių suoluose. Rinkimams artėjant tą gali matyti vis dažniau. Tik, manau, vis daugiau rinkėjų atsirenka, kas yra kas. Ypač dabar, kai pasaulis kupinas iššūkių – ilgas kadencijas patogiai tik prasėdintieji turėtų prarasti paklausą. Bent jau aš taip manau. Bet gal ir klystu.

Tuomet vėl beliks stebėtis kad ir dėl sveikatos sistemos nelankstumo, kuri, užklupus COVID-19 pandemijai, persiorientavo viena kryptimi ir ta kryptimi tebežiūri – kovoja tik su šiuo virusu, ignoruodama faktą, kad kitomis ligomis kas mėnesį suserga ir nuo jų miršta kur kas daugiau žmonių. Pilna viešumoje tokių istorijų – apie vis dar karantine užsidariusias gydymo įstaigas ir laiku reikiamos pagalbos negavusius pacientus, kurie ir yra tie patys rinkėjai. Mirštantys nuo vėžio, infarkto, o kiti – nesulaukę pagalbos ir tinkamų vaistų gydant psichines ligas – savo noru išeinantys iš gyvenimo.

Ir toliau beliks stebėtis, kaip gali būti, kad dalies institucijų darbui paralyžiuoti užtenka tik smarkaus lietaus – sekantys naujienas žino, kad dėl pirmadienį Vilnių užklupusios eilinės liūties, buvo užpilta Registrų centro serverinė. Neįtikėtina. Argi neturėtų tiek svarbių duomenų talpinanti serverinė būti geriau apsaugota? Dėl to sutriko e. sveikatos sistema ir vaistų receptų išrašymas, notarų, nekilnojamojo turto vertintojų veikla. Taigi dalis paslaugų tiems patiems rinkėjams nebuvo teikiama, bet buvom paguosti, kad visi sukaupti duomenys tinkamai apsaugoti ir nenukentėjo.

Tai tik pastarųjų dienų akcentai, panašu, kad ateityje jų tik daugės. Jiems spręsti reikės vis daugiau kompetencijos. Nereikia apsigauti – čia nėra pasyviosios pusės. Rinkėjai taip pat atsakingi, nes sąsajos tarp pasirinkimo prie balsadėžės ir to, kas vyksta mūsų valstybėje, – akivaizdžios.
Akcentai

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments