Gimtasis Rokiškis Akcentai Apie ką kalbėti, kai neturi apie ką kalbėti?

Apie ką kalbėti, kai neturi apie ką kalbėti?

441
0

Intelektualiniuose žaidimuose vyrauja pokštas, kurį gali išgirsti gana dažnai: „Jeigu nežinai atsakymo, sakyk Kinija.“ Panašiai prasideda ir nepažįstamų žmonių pokalbiai – apie orą, nors šį, galima drąsiai teigti, pakeitė koronaviruso tema. O čia jau daugiau yra apie ką pakalbėti, nei stebėtis šiandienos oru.

Nors atsiranda peikiančiųjų rekordišką temperatūrą pasiekusį karštį, daugelis juo džiaugiasi, kaip ir atostogomis bei laisvėjančiais karantino ribojimais, dėl kurių vis sparčiau grįžtame į įprasto gyvenimo vėžes. Dar praėjusių metų lapkričio 4-ąją šalyje įvestas karantinas nustojo galioti. Nepaisant to, išlieka kai kurie reikalavimai, tokie kaip kaukių dėvėjimas ir galimybių pasas.

Besidžiaugdama tikra vasara su mažai ribojimų norėčiau pateikti šiek tiek statistikos iš Rokiškio rajono gyvenimo pandemijos akivaizdoje. Tam, kad palyginčiau šiuos ir praėjusius metus, teko smarkiai pasiknaisioti po archyvą, mat įrašų apie COVID-19 infekciją – kone visas tūkstantis. Bet juk įdomu, kaip šiemet atsilaikėme prieš šią infekciją? Ar pasirodėme geriau nei per pirmąjį karantiną?

Iš Statistikos departamento duomenų matyti, kad mūsų rajone šių metų vasaris buvo itin sudėtingas – tuomet fiksuota daugybė naujų ligos atvejų, kurių skaičiaus nepalyginsi su birželiu. Galima pasidžiaugti, kad Rokiškio rajone jau kelias savaites iš eilės septynių dienų vidurkis – 0. Nors kai pernai birželį visoje Lietuvoje buvo fiksuojama po 2–3 atvejus, Rokiškyje tiek fiksuota dar praėjusio mėnesio pradžioje. Įdomu tai, kad praėjusių metų liepą, daugėjant užsikrėtimų, šalyje buvo įvestas privalomas kaukių dėvėjimas, o dabar, atrodo, jau ranka pasiekiama akimirka, kai jų visai nebereikės.

Tiesa, pernai „Samsonas Rally Rokiškis“ iki paskutinės akimirkos nebuvo aiškus startuosiančių ekipažų sąrašas – komplikuotu tapo dalyvių atvykimas iš kitų šalių. Netrukus prasidėsiančiame šių metų ralyje kol kas tokių kalbų negirdėti. Panašu, kad ir kiti renginiai įsibėgėja. Vieni pradėjo tyliai apie tai svajoti, kiti – su trenksmu įgyvendina idėjas. Galbūt šiemet rajone įvyks visos kasmetinės šventės, o gal bus švenčiama dvigubai – ir už praėjusius metus?

Nors šįkart epidemija smogė smarkiai, galbūt rudenį išvengsime kitų viruso bangų, juk šalyje jau dabar vakcinuota daugiau nei 40 proc. gyventojų. Džiugu, kad Rokiškis užima septintąją vietą – paskiepyta daugiau nei 50 proc. rokiškėnų. Nors čia aktyviausi vyresni nei 65 metų gyventojai, sparčiai vejasi ir jaunesni.

Tikiuosi, bent šią vasarą COVID-19 infekcijos tema nebebus pirmaplanė, turėsime ir daugiau apie ką pakalbėti, kuo pasidžiaugti. O kokia jūsų populiariausia vasaros tema?

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments