Pelkės – puiki vieta perėti retiems paukščiams
Pelkės – puiki vieta perėti retiems paukščiams

Šeštadienį pasaulyje bus minima Pelkių diena. Mūsų rajonas garsėja pelkėmis. Didžiausia jų – Suvainiškio telmologinis draustinis, jo plotas – 1 201 ha. Petriošiškio pelkynas užima 138,  Notigalės – per 157, o Konstantinavos – 82 ha.

Viena vertingiausių rajono pelkių – Gaidžiabalės samanynė, plytinti beveik 200 ha. Ji aprašyta kaip viena iš nedaugelio didesnių, beveik natūralių aukštapelkių šiaurinėje Lietuvos dalyje ir įtraukta į „Natura 2000“ saugotinų teritorijų sąrašą. Prieš porą metų buvo įsteigtas Gaidžiabalės samanynės telmologinis draustinis: šią pelkę, kaip Europos Bendrijos buveinių apsaugai svarbią teritoriją, patvirtino Europos Komisija. Šio draustinio svarbiausios gamtinės buveinės išsidėsčiusios dviejose vietose ir užima per 110 ha.
Gaidžiabalės samanynėje gyvena net kelios į Lietuvos raudonąją  knygą įtrauktos paukščių rūšys: sketsakaliai, pilkosios gervės, tikučiai, plėšriosios medšarkės, vidutinės kuolingos.

GR inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest


0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: