Prenumerata El. paštu RSS Padaryk pirmuoju 2016 m. gegužės 01 d.
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Apklausos
 
Prekybos centruose labai didelės kainos. Ar žadate jungtis prie akcijos ir tris dienas neapsipirkinėti juose?
Rezultatai
reklama
reklama
reklama
reklama
Bendraukime
 
Visi kontaktai
reklama
reklama
Top100.lt
Horoskopai
 
 • Avinas
 • Jautis
 • Dvyniai
 • Vežys
 • Liutas
 • Mergele
 • Svarstykles
 • Skorpionas
 • Šaulys
 • Ožiaragis
 • Vandenis
 • Žuvys
reklama
reklama
reklama
Vardadieniai
 

Gegužės 1 d. Gražina, Vidmantas, Vidmantė, Zigmantas, Zigmas, Žilvinas, Žilvinė, Žygimantas

Gegužės 2 d. Atanazas, Eidmantas, Eidmantė, Eidmina, Eidminas, Eidminė, Eidotas, Eidotė, Meilė, Sigismundas, Sigizmunda, Sigizmundas

Gegužės 3 d. Aleksandra, Aleksandras, Artautas, Artautė, Arvis, Arvystas, Jaunė, Jaunius, Juvenalis, Kantvilas, Kantvilė, Kantvydas, Kantvydė

Gegužės 4 d. Darbutas, Darė, Dargailas, Dargailė, Dargas, Floras, Florenta, Florentas, Florentina, Florentinas, Florijonas, Manė, Monika, Mintautė, Silvanas, Vitalija
  

 


 

 

 

 Dienos tema
Daugiau kategorijos straipsnių Spausdinti
 
Brangstančios dujos gyventojams sukėlė šoką
Vienas iš motyvų didinti pastoviąją dujų kainos dalį – mažėjantis jų vartojimas. D.Zibolienės nuotr.

Rajono gyventojai ištikti šoko: nuo vasario 1 d. smarkiai brangsta dujos - pastovioji jų kainos dalis kyla kone dvigubai.

Padidino
Praėjusį ketvirtadienį ėmė kaisti "Gimtojo Rokiškio" redakcijos telefonai: miestiečiai, daugiabučių laiptinėse išvydę AB "Suskystintos dujos" pranešimus apie naujas kainas, pasijuto lyg šaltu vandeniu perlieti. Jie skambino tiesiai į redakciją ir žėrė klausimus, ar dujų bendrovė turi teisę taip drastiškai didinti abonentinį mokestį, ar kainų šuoliui pritarė Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija bei rajono valdžia...
AB "Suskystintos dujos" centralizuotai dujas tiekia beveik 4 tūkst. Rokiškio rajono abonentų. 2008 m. gruodį bendrovė įvedė 6 Lt abonentinį mokestį. Tuomet vartotojai labai aktyviai stojo ginti savo teisių, tačiau pakeisti bendrovės sprendimo nesugebėjo.
Šiemet AB "Suskystintos dujos" nusprendė nuo vasario 1 d. 6 Lt pastoviąją kainos dalį padidinti kone dvigubai - iki 11,90 Lt, o dujų kubinį metrą atpiginti nuo 10,65 iki 9,47 Lt.

Kietaskūriai
"Dujų tiekėjai mano, jog lietuviai yra kietaskūriai: kiek jiems kraus, tiek jie ir veš", - beveik du kartus padidėjusiu mokesčiu piktinosi rokiškietė Virginija Pipinienė. Pedagogė per du mėnesius suvartoja vos kubinį metrą dujų, o vasarą - dar mažiau, nes atostogas ji leidžia užmiestyje.
"Abonentinis mokestis gerokai paplonins mano piniginę", - sakė p. Pipinienė. Ji prisipažino nežinanti, kam skųstis dėl tokio staigaus kainų šuolio.
Rokiškietė Zina Širokina prisiminė rajono žmonių aktyvią kovą prieš dujų abonentinio mokesčio įvedimą 2008 m.
"Kelių mikrorajono daugiabučių namų gyventojai rinko parašus, ketino juos pateikti rajono vadovams bei Seimo nariams. Mano pažįstama, aktyvi visuomenininkė Janina Paškevičienė skambino tuometinei Seimo pirmininkei Irenai Degutienei, rašė jai elektroninius laiškus, skundėsi dėl didelio abonentinio mokesčio. Janina iškeliavo amžinybėn, taip nieko ir nepasiekusi", - apgailestavo p. Širokina.
Prieš ketverius metus rajono tarybos narys Eugenijus Majauskas buvo subūręs neformalią žmonių grupę kovoti prieš dujų monopolininkus. "Gyventojų ir bendrovės "Suskystintos dujos" sutartys nesuteikia teisės tiekėjams keisti atsiskaitymo tvarką, įvesti pastoviąją kainos dalį, tačiau reikia daug laiko ir lėšų, kad tai įrodytume teisme", - aiškino p. Majauskas.
Jo nuomone, verslo įmonės norus gali pažaboti vien tik valstybė, pakeitusi įstatymą ir pradėjusi reguliuoti suskystintų dujų kainą.

Paguoda?
AB "Suskystintos dujos" Kupiškio skyriaus, aptarnaujančio mūsų rajoną, viršininko Povilo Narbuto teigimu, kainų didinimo priežastys buvo kelios: nuolat brangstančios dujos bei kuras, didėjančios rezervuarų, tinklų priežiūros, patikrų išlaidos bei darbuotojų minimalus atlyginimas. Be to, didėjant emigracijai, nuolat mažėja gyventojų, todėl ir dujų sunaudojama mažiau.
Anot p. Narbuto, iš pradžių abonentinį mokestį planuota didinti iki 22,48 Lt, tačiau tam pasipriešino bendrovės padalinių vadovai. Panevėžio zonos, apimančios Panevėžio miestą bei rajoną, Kupiškį ir Rokiškį, abonentams buvo nustatytas 11,90, Ignalinos, Švenčionių, Zarasų, Molėtų, Šalčininkų - 12,90, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Skuodo, Šilalės - 14,70, o Kauno, Jonavos, Kėdainių, Marijampolės, Šakių, Vilkaviškio bei Prienų - net 15,90 Lt abonentinis mokestis.
Pernai gruodį suskystintas dujas Mažeikių gyventojams tiekianti UAB "Saurida" abonentinį mokestį pakėlė tris kartus - nuo 6,05 iki 18 Lt.

Aiškinsis
Valstybė nereguliuoja suskystintų dujų kainos, todėl tiekėjams naujųjų įkainių nereikia derinti su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija. Tiekėjai apie kainų pokytį teprivalo informuoti gyventojus bei rajonų valdžią.
Rokiškio meras Vytautas Vilys "Gimtajam Rokiškiui" sakė, jog apie pokyčius iki šiol jo niekas neinformavo. Rajono vadovą stebina toks drastiškas AB "Suskystintos dujos" kainos padidinimas. V.Vilys pažadėjo šią situaciją išsiaiškinti.
Ar iš tikrųjų atsidūrėme beviltiškoje situacijoje?
Praėjusį trečiadienį Seimo nariai Remigijus Žemaitaitis, Kęstutis Bartkevičius ir Audronė Pitrėnienė užregistravo Gamtinių dujų įstatymo pataisų projektą, kuriuo siekiama suvienodinti gamtinių ir naftos dujų, tiekiamų gyventojams maistui gaminti, kainodarą, taip pat užtikrinti garantinį dujų tiekimą buitiniams vartotojams ir užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimo atvejams.
Prie pataisų iniciatorių grupės žada prisijungti ir mūsų rajone išrinktas Seimo narys Vytautas Saulis. Jis pažadėjo pasistengti, kad pataisos būtų svarstomos artimiausioje Seimo pavasario sesijoje, prasidėsiančioje kovo 10-ąją.

Taisyklės
Sužinoję apie brangstančią paslaugą, gyventojai ėmė grasinti atsijungti nuo centralizuotos sistemos ir apsirūpinti dujų balionais. Tačiau, panašu, daugumai tai nepavyks: dujų eksploatavimo taisyklės leidžia jungti dujų balionus tik dviejų aukštų ir žemesniuose daugiabučiuose namuose. 


Dalia ZIBOLIENĖ
Publikavimo data: 2013.01.17
 
Pastabos / Komentarai93
 
*
*
*
- Radote klaidą? praneškite mums
 • RokiškiečiaiĮžeidžiantis komentaras?

  Gerbiamas MERE,gerbiamas SEIMO NARY padėkite apsiginti nuo dujininkų ir šilumininkų plėšikavimo,tik į JUS mūsų viltis.

  2013.01.17 14:52:04
 • RadistasĮžeidžiantis komentaras?

  Vienoje radijo laidoje šiandien sakė, kas suskystintų dujų kainų niekas nekontroliuoja.

  2013.01.17 14:47:54
 • LtĮžeidžiantis komentaras?

  Nebetikiu nei konservatoriais, nei socialdemokratais ,nei...visais. Pakėlė minimumą, tai reikia atimti iš žmonių skirtumą. Čia dar pradžia, turėtų keistis kainos ir kitiems dalykams. JIEMS vis per mažai. O iš mūsų deputato nesitikėkit nieko, jam dabar bus svarbesni garliavinių reikalai.

  2013.01.17 14:44:19
 • MesĮžeidžiantis komentaras?

  Einam streikuoti, tada pažiūrėsim, kas mums kels kainas.

  2013.01.17 14:44:00
 • darĮžeidžiantis komentaras?

  per mažai milijonų kažkam uždirbam

  2013.01.17 14:38:08
 • menu akimirkąĮžeidžiantis komentaras?

  2009 m. peripetijos dėl šio mokesčio: http://www.grokiskis.lt/temos/aktualijos/2009/04/01/seimo-nario-paleista-antis-naikinamas-abonentinis-mokestis-- Puiki proga pasireikšti ir gerb. E. Majauskui, kuris dabar jau tarybos narys.

  2013.01.17 14:36:34
 • EglėĮžeidžiantis komentaras?

  Prie ko čia abonentas, tai branginkit dujas. Dabar kaip durnelis, per du mėnesius sumoki 10 lt už dujas, o 12 lt abonentą. Bus dar gudriau. Gerai kurie naudoja daug dujų, o kas mažai, tiem apmaudu. Kažkokia nesąmonė, nes moki už nieką. Kam tada tie skaitikliai?

  2013.01.17 14:17:59
 • To Varom į piketą Įžeidžiantis komentaras?

  Tikrai reikia streikuoti prie savivaldybės, kiek galima kęsti kainų kėlimą. Dujos ne duona - bet kurioje parduotuvėje jų nenusipirksi, į terbelę įsidėjęs namo neparsineši.

  2013.01.17 13:54:29
 • ritaĮžeidžiantis komentaras?

  Pjausiu duju vamzdzius,gyvatuka ir radiatorius.as rimtai,nejuokauju.

  2013.01.17 13:54:08
 • naĮžeidžiantis komentaras?

  taigi turime ta uz kuri nubalsavome Sauli ir jo partija valdzioje TAI NETYLEKIM

  2013.01.17 13:45:06
 
Sėkmingai nusiųsta draugui!
Uždaryti

Rekomenduok draugui