Rungtynių akimirka: Lietuvos rinktinės gynėjas Marius Žaliūkas vejasi anglų kapitoną puolėją Veiną Rūnį. Eltos nuotr.

Šį vakarą išsipildė daugelio šalies sirgalių svajonė išvysti Lietuvos nacionalinę futbolo rinktinę, žaidžiančią su šios sporto šakos tėvynės – Anglijos – rinktine legendiniame Vemblio stadione. Komandos susitiko atrankos į Europos čempionatą “E” grupės rungtynėse. Deja, lietuvių svajonę aptemdė košmariškas rezultatas.

Garsiai gausių Lietuvos sirgalių pajėgų palaikoma mūsų rinktinė nuo anglų gynėsi lygiai 7 minutes. Po gynėjų klaidos pasižymėjo anglų futbolo žvaigždė Veinas Rūnis. Antrąjį įvartį mūsiškiai gavo “į drabužinę” -45-ąją pirmo kėlinio minutę. Įvartį įmušė Denis Velbekas. 58-ąją minutę trečiąjį įvartį įmušė R.Sterlingas, o ketvirtą kartą kamuolį į mūsų vartus pasiuntė po keitimo pasirodęs Haris Keinas.

Po šio susitikimo anglai – vienvaldžiai E grupės lyderiai.  Lietuviai, praleidę 10 įvarčių ir įmušę 3, surinko 6 taškus iš 15 galimų, ir yra ketvirti.

Kiti mūsų grupės rezultatai: Slovėnija-San Marinas 5:0, o estų ir šveicarų susitikimą 3:0 laimėjo pastaroji komanda.

Europos čempionato aprangą aptemdė incidentas: sužaidus vos vieną minutę, arbitrui teko stabdyti Juodkalnijos ir Rusijos rungtynes. Šeimininkų sirgalių mesta petarda sužalojo Rusijos rinktinės vartininką Igorį Akinfejevą. Sportininkas išvežtas į ligoninę.