Rekordinis šuolis. Eltos nuotr.
Šeštadienį Vilniaus lengvosios atletikos manieže vykusiose Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybose šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys pagerino 22 metus gyvavusį Lietuvos uždarų patalpų rekordą.

Europos vicečempionas antruoju bandymu peršoko į 2 m 28 cm aukštį iškeltą kartelę. Ankstesnis rekordas – 2 m 27 cm – nuo 1993 metų vasario priklausė Rolandui Verkiui.

“Pastaruoju metu apie Lietuvos rekordą pagalvodavau dažnai. Šiandien ryte sau pasakiau, kad šis rekordas laikosi per ilgai – laikas jį pagerinti. Sportinė forma gerėja, tikiuosi šokti ir dar aukščiau, – džiaugėsi R. Stanys. – Pasirengimas stovyklai praėjo sklandžiai, labai sunkiai dirbome ir dėl to gimė rezultatas. Per pirmas dvejas sezono varžybas priėjau prie 2 m 28 cm aukščio, tačiau jis nepakluso. Mačiau savo klaidas ir stengiausi jas ištaisyti”.

Antrąją vietą užėmė Adrijus Glebauskas (2 m 10 cm), trečiąją – Ernestas Raudys (2 m 5 cm).

Moterų 3000 m sportinio ėjimo rungtyje triumfavo Brigita Virbalytė-Dimšienė. i distanciją įveikė per 12 min. 22,92 sek. Antra finišavo Neringa Aidietytė. Ji nuo nugalėtojos atsiliko 33,09 sek. Trečiąją vietą užėmė Živilė Vaiciukevičiūtė (13 min. 38,32 sek.).

Moterų trišuolio varžybose Dovilė Dzindzaletaitė nušoko 13 m 95 cm ir įvykdė Europos uždarų patalpų čempionato normatyvą (13 m 50 cm). Sportininkei pasiektas rezultatas vos 3 cm prastesnis už Lietuvos rekordą.

Moterų šuolių į aukštį varžybas laimėjo Airinė Palšytė, peršokusi į 1 m 90 cm aukštį iškeltą kartelę. Nors sportininkė ketvirtadienį vykusios treniruotės metu patyrė traumą, tačiau nusprendė startuoti LLAF taurės varžybose.

Arti Europos čempionato normatyvo buvo sprinteris Rytis Sakalauskas (60 m rungties normatyvas – 6,70 sek., atbėgo per 6,77 sek.), šuolininkas į tolį Tomas Vitonis (normatyvas – 7 m 80 cm, pasiektas rezultatas 10 cm prastesnis) bei bėgikė Eglė Balčiūnaitė (normatyvas – 2 min. 4 sek., atbėgo per 2 min. 5,98 sek.).

Vasario 20-21 dienomis lengvaatlečiai rinksis į Klaipėdoje vyksiantį Lietuvos uždarų patalpų čempionatą.